Srovnání podle STK · Nižší střední třída

Mercedes-Benz CLC vs. Škoda Rapid

Ve spolehlivosti podle STK se Mercedes-Benz CLC a Škoda Rapid stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je CLC −13 % proti průměru, Rapid −22 % proti průměru.

Mercedes-Benz CLCŠkoda Rapid
Neúspěšných prohlídek7,1 %3,4 %
Proti průměru (stejné stáří)−13 %−22 %
Průměrné stáří při prohlídce13,6 roku7,0 roku
Prohlídek v datech420233 450

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 2 4 6 8 10 12 14 16 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 9,6 % Škoda Rapid: 7,8 % Mercedes-Benz CLC: 8,7 %
  • Mercedes-Benz CLC
  • Škoda Rapid
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříMercedes-Benz CLCŠkoda RapidVšechna osobní auta
2 roky–1,2 %2,8 %
3 roky–1,3 %2,4 %
4 roky–2,0 %3,3 %
5 let–2,2 %2,9 %
6 let–3,2 %4,0 %
7 let–2,9 %4,0 %
8 let–3,9 %5,2 %
9 let–4,0 %5,2 %
10 let–5,7 %6,4 %
11 let–6,3 %6,6 %
12 let–7,1 %7,7 %
13 let–7,8 %7,7 %
14 let11,3 %–8,7 %
15 let7,0 %–8,8 %
16 let8,7 %–9,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříCLCRapidVšechna autaNajeto – CLCNajeto – Rapid
2 roky – 1,2 % 2,8 % – 60 000 km
3 roky – 1,3 % 2,4 % – 70 000 km
4 roky – 2,0 % 3,3 % – 95 000 km
5 let – 2,2 % 2,9 % – 75 000 km
6 let – 3,2 % 4,0 % – 83 000 km
7 let – 2,9 % 4,0 % – 99 000 km
8 let – 3,9 % 5,2 % – 108 000 km
9 let – 4,0 % 5,2 % – 125 000 km
10 let – 5,7 % 6,4 % – 139 000 km
11 let – 6,3 % 6,6 % – 148 000 km
12 let – 7,1 % 7,7 % – 158 000 km
13 let – 7,8 % 7,7 % – 162 000 km
14 let 11,3 % – 8,7 % – –
15 let 7,0 % – 8,8 % 199 000 km –
16 let 8,7 % – 9,6 % 182 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadCLCRapidVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 17,1 7,0 52,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 13,8 4,4 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 11,7 6,2 43,2
Mechanický stav řízení 2.1 6,4 1,6 15,6
Kabina a karoserie 6.2 6,0 2,4 43,0
Osvětlení registrační značky 4.7 5,2 2,6 11,3
Stav skel 3.2 4,5 3,9 10,9
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 4,0 1,8 18,1

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Mercedes-Benz CLC
CLCProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín1989,6 %+18 %
Nafta2316,1 %−25 %
Škoda Rapid
RapidProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín194 7203,1 %−26 %
Nafta35 7944,3 %−6 %
Plyn (LPG, CNG)6809,9 %+107 %

Vybíráte mezi CLC a Rapid? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Mercedes-Benz CLC · Škoda Rapid · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání