Srovnání podle STK · Vyšší a luxusní třída

Mercedes-Benz E vs. Renault Vel

Ve spolehlivosti podle STK se Mercedes-Benz E a Renault Vel stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je E −21 % proti průměru, Vel −19 % proti průměru.

Mercedes-Benz ERenault Vel
Neúspěšných prohlídek5,9 %7,7 %
Proti průměru (stejné stáří)−21 %−19 %
Průměrné stáří při prohlídce13,7 roku16,9 roku
Prohlídek v datech50 547444

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 7 11 15 19 23 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Renault Vel: 5,6 % Mercedes-Benz E: 5,8 %
  • Mercedes-Benz E
  • Renault Vel
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříMercedes-Benz ERenault VelVšechna osobní auta
3 roky2,6 %–2,4 %
4 roky2,8 %–3,3 %
5 let3,2 %–2,9 %
6 let4,1 %–4,0 %
7 let3,5 %–4,0 %
8 let4,3 %–5,2 %
9 let5,1 %–5,2 %
10 let5,6 %–6,4 %
11 let5,8 %–6,6 %
12 let5,5 %–7,7 %
13 let7,3 %–7,7 %
14 let6,7 %–8,7 %
15 let6,8 %–8,8 %
16 let7,1 %4,9 %9,6 %
17 let7,4 %–9,5 %
18 let7,3 %5,6 %10,0 %
19 let7,5 %–10,0 %
20 let7,3 %–10,4 %
21 let8,2 %–10,5 %
22 let8,7 %–10,8 %
23 let7,8 %–10,8 %
24 let8,0 %–11,0 %
25 let7,6 %–11,3 %
26 let6,4 %–11,2 %
27 let6,7 %–11,0 %
28 let6,4 %–10,9 %
29 let5,8 %–10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříEVelVšechna autaNajeto – ENajeto – Vel
3 roky 2,6 % – 2,4 % 78 000 km –
4 roky 2,8 % – 3,3 % 88 000 km –
5 let 3,2 % – 2,9 % 119 000 km –
6 let 4,1 % – 4,0 % 139 000 km –
7 let 3,5 % – 4,0 % 160 000 km –
8 let 4,3 % – 5,2 % 172 000 km –
9 let 5,1 % – 5,2 % 204 000 km –
10 let 5,6 % – 6,4 % 220 000 km –
11 let 5,8 % – 6,6 % 236 000 km –
12 let 5,5 % – 7,7 % 248 000 km –
13 let 7,3 % – 7,7 % 257 000 km –
14 let 6,7 % – 8,7 % 272 000 km –
15 let 6,8 % – 8,8 % 268 000 km –
16 let 7,1 % 4,9 % 9,6 % 283 000 km –
17 let 7,4 % – 9,5 % 297 000 km –
18 let 7,3 % 5,6 % 10,0 % 312 000 km –
19 let 7,5 % – 10,0 % 316 000 km –
20 let 7,3 % – 10,4 % 318 000 km –
21 let 8,2 % – 10,5 % 324 000 km –
22 let 8,7 % – 10,8 % 330 000 km –
23 let 7,8 % – 10,8 % 318 000 km –
24 let 8,0 % – 11,0 % 306 000 km –
25 let 7,6 % – 11,3 % 295 000 km –
26 let 6,4 % – 11,2 % – –
27 let 6,7 % – 11,0 % – –
28 let 6,4 % – 10,9 % – –
29 let 5,8 % – 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadEVelVšechna auta
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 20,6 55,0 29,3
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 27,8 51,4 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 19,1 36,3 43,2
Kabina a karoserie 6.2 18,5 35,6 43,0
Mechanický stav řízení 2.1 11,7 23,2 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 8,0 22,1 18,1
Nápravy 5.1 5,5 12,4 6,7
Stav skel 3.2 8,9 11,7 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Mercedes-Benz E
EProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín6 6295,4 %−29 %
Nafta43 7645,9 %−20 %
Plyn (LPG, CNG)9077,6 %−18 %
Renault Vel
VelProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín10913,8 %+42 %
Nafta2894,8 %−48 %

Vybíráte mezi E a Vel? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Mercedes-Benz E · Renault Vel · žebříček segmentu Vyšší a luxusní třída · další srovnání