Srovnání podle STK · Vyšší a luxusní třída

Mercedes-Benz E vs. Volkswagen CC

Volkswagen CC má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 60 % častěji než Mercedes-Benz E stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je E −21 % proti průměru, CC +27 % proti průměru.

Mercedes-Benz EVolkswagen CC
Neúspěšných prohlídek5,9 %7,1 %
Proti průměru (stejné stáří)−21 %+27 %
Průměrné stáří při prohlídce13,7 roku9,1 roku
Prohlídek v datech50 5475 654

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 7 11 15 19 23 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen CC: 8,9 % Mercedes-Benz E: 5,8 %
  • Mercedes-Benz E
  • Volkswagen CC
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříMercedes-Benz EVolkswagen CCVšechna osobní auta
3 roky2,6 %–2,4 %
4 roky2,8 %5,0 %3,3 %
5 let3,2 %6,3 %2,9 %
6 let4,1 %8,0 %4,0 %
7 let3,5 %4,9 %4,0 %
8 let4,3 %7,0 %5,2 %
9 let5,1 %6,2 %5,2 %
10 let5,6 %8,3 %6,4 %
11 let5,8 %7,2 %6,6 %
12 let5,5 %8,8 %7,7 %
13 let7,3 %6,4 %7,7 %
14 let6,7 %8,9 %8,7 %
15 let6,8 %–8,8 %
16 let7,1 %–9,6 %
17 let7,4 %–9,5 %
18 let7,3 %–10,0 %
19 let7,5 %–10,0 %
20 let7,3 %–10,4 %
21 let8,2 %–10,5 %
22 let8,7 %–10,8 %
23 let7,8 %–10,8 %
24 let8,0 %–11,0 %
25 let7,6 %–11,3 %
26 let6,4 %–11,2 %
27 let6,7 %–11,0 %
28 let6,4 %–10,9 %
29 let5,8 %–10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříECCVšechna autaNajeto – ENajeto – CC
3 roky 2,6 % – 2,4 % 78 000 km –
4 roky 2,8 % 5,0 % 3,3 % 88 000 km –
5 let 3,2 % 6,3 % 2,9 % 119 000 km –
6 let 4,1 % 8,0 % 4,0 % 139 000 km –
7 let 3,5 % 4,9 % 4,0 % 160 000 km 175 000 km
8 let 4,3 % 7,0 % 5,2 % 172 000 km 195 000 km
9 let 5,1 % 6,2 % 5,2 % 204 000 km 190 000 km
10 let 5,6 % 8,3 % 6,4 % 220 000 km 186 000 km
11 let 5,8 % 7,2 % 6,6 % 236 000 km 206 000 km
12 let 5,5 % 8,8 % 7,7 % 248 000 km 224 000 km
13 let 7,3 % 6,4 % 7,7 % 257 000 km 226 000 km
14 let 6,7 % 8,9 % 8,7 % 272 000 km 252 000 km
15 let 6,8 % – 8,8 % 268 000 km –
16 let 7,1 % – 9,6 % 283 000 km –
17 let 7,4 % – 9,5 % 297 000 km –
18 let 7,3 % – 10,0 % 312 000 km –
19 let 7,5 % – 10,0 % 316 000 km –
20 let 7,3 % – 10,4 % 318 000 km –
21 let 8,2 % – 10,5 % 324 000 km –
22 let 8,7 % – 10,8 % 330 000 km –
23 let 7,8 % – 10,8 % 318 000 km –
24 let 8,0 % – 11,0 % 306 000 km –
25 let 7,6 % – 11,3 % 295 000 km –
26 let 6,4 % – 11,2 % – –
27 let 6,7 % – 11,0 % – –
28 let 6,4 % – 10,9 % – –
29 let 5,8 % – 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadECCVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 27,8 7,4 52,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 20,6 4,3 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 19,1 7,4 43,2
Kabina a karoserie 6.2 18,5 3,5 43,0
Mechanický stav řízení 2.1 11,7 3,3 15,6
Stav skel 3.2 8,9 6,2 10,9
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 8,0 5,7 18,1
Nápravy 5.1 5,5 0,9 6,7

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Mercedes-Benz E
EProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín6 6295,4 %−29 %
Nafta43 7645,9 %−20 %
Plyn (LPG, CNG)9077,6 %−18 %
Volkswagen CC
CCProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín58410,4 %+79 %
Nafta5 5696,4 %+18 %

Vybíráte mezi E a CC? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Mercedes-Benz E · Volkswagen CC · žebříček segmentu Vyšší a luxusní třída · další srovnání