Srovnání podle STK · SUV a crossovery

Mercedes-Benz GLC vs. Škoda Kodiaq

Škoda Kodiaq má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 19 % častěji než Mercedes-Benz GLC stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je GLC −41 % proti průměru, Kodiaq −30 % proti průměru.

Mercedes-Benz GLCŠkoda Kodiaq
Neúspěšných prohlídek2,1 %2,2 %
Proti průměru (stejné stáří)−41 %−30 %
Průměrné stáří při prohlídce5,2 roku4,6 roku
Prohlídek v datech9 89677 852

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 2,0 4,0 6,0 8,0 0 2 4 6 8 10 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 6,4 % Škoda Kodiaq: 3,9 % Mercedes-Benz GLC: 4,6 %
  • Mercedes-Benz GLC
  • Škoda Kodiaq
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříMercedes-Benz GLCŠkoda KodiaqVšechna osobní auta
0 let–0,7 %1,7 %
1 rok–0,5 %2,6 %
2 roky–0,8 %2,8 %
3 roky1,3 %1,6 %2,4 %
4 roky1,6 %2,2 %3,3 %
5 let1,5 %2,2 %2,9 %
6 let2,9 %3,1 %4,0 %
7 let3,0 %3,1 %4,0 %
8 let2,8 %3,0 %5,2 %
9 let1,7 %3,9 %5,2 %
10 let4,6 %–6,4 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříGLCKodiaqVšechna autaNajeto – GLCNajeto – Kodiaq
0 let – 0,7 % 1,7 % – –
1 rok – 0,5 % 2,6 % 22 000 km 24 000 km
2 roky – 0,8 % 2,8 % 39 000 km 48 000 km
3 roky 1,3 % 1,6 % 2,4 % 67 000 km 88 000 km
4 roky 1,6 % 2,2 % 3,3 % 70 000 km 99 000 km
5 let 1,5 % 2,2 % 2,9 % 94 000 km 122 000 km
6 let 2,9 % 3,1 % 4,0 % 99 000 km 131 000 km
7 let 3,0 % 3,1 % 4,0 % 124 000 km 154 000 km
8 let 2,8 % 3,0 % 5,2 % 132 000 km 156 000 km
9 let 1,7 % 3,9 % 5,2 % 149 000 km 178 000 km
10 let 4,6 % – 6,4 % 165 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadGLCKodiaqVšechna auta
Stav skel 3.2 4,0 4,8 10,9
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 0,7 1,8 52,2
Kola a pneumatiky 5.2 0,7 0,9 1,7
Tabulky registrační značky 0.1 0,8 0,8 5,7
Podvozek, rám a výfuk 6.1 0,6 0,7 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 0,3 0,7 29,3
Výfukové emise 8.2 0,7 0,3 3,0
Mechanický stav řízení 2.1 0,4 0,4 15,6

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Mercedes-Benz GLC
GLCProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín2 2161,7 %−49 %
Nafta8 0612,0 %−42 %
Škoda Kodiaq
KodiaqProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín15 5012,0 %−34 %
Nafta61 4782,3 %−28 %

Vybíráte mezi GLC a Kodiaq? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Mercedes-Benz GLC · Škoda Kodiaq · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání