Srovnání podle STK · Osobní dodávky a mikrobusy

Mercedes-Benz Sprinter vs. Volkswagen Transporter

Ve spolehlivosti podle STK se Mercedes-Benz Sprinter a Volkswagen Transporter stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Sprinter na úrovni průměru, Transporter −7 % proti průměru.

Mercedes-Benz SprinterVolkswagen Transporter
Neúspěšných prohlídek6,4 %7,7 %
Proti průměru (stejné stáří)≈ průměr−7 %
Průměrné stáří při prohlídce11,0 roku15,8 roku
Prohlídek v datech10 10988 218

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 0 4 8 12 16 20 24 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Transporter: 11,1 % Mercedes-Benz Sprinter: 11,7 %
  • Mercedes-Benz Sprinter
  • Volkswagen Transporter
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříMercedes-Benz SprinterVolkswagen TransporterVšechna osobní auta
0 let1,2 %0,3 %1,7 %
1 rok0,7 %1,2 %2,6 %
2 roky1,7 %1,0 %2,8 %
3 roky4,5 %2,6 %2,4 %
4 roky4,3 %2,9 %3,3 %
5 let2,8 %3,2 %2,9 %
6 let5,2 %4,4 %4,0 %
7 let5,6 %4,1 %4,0 %
8 let5,1 %5,7 %5,2 %
9 let6,4 %5,8 %5,2 %
10 let6,6 %6,0 %6,4 %
11 let7,1 %6,1 %6,6 %
12 let6,7 %6,5 %7,7 %
13 let6,5 %7,6 %7,7 %
14 let5,1 %7,5 %8,7 %
15 let9,0 %8,5 %8,8 %
16 let9,6 %8,3 %9,6 %
17 let8,4 %8,7 %9,5 %
18 let6,2 %9,1 %10,0 %
19 let9,1 %9,8 %10,0 %
20 let9,8 %9,6 %10,4 %
21 let11,0 %9,9 %10,5 %
22 let15,0 %9,3 %10,8 %
23 let11,5 %10,0 %10,8 %
24 let10,2 %10,4 %11,0 %
25 let11,7 %10,4 %11,3 %
26 let–10,1 %11,2 %
27 let–9,2 %11,0 %
28 let–10,4 %10,9 %
29 let–11,1 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříSprinterTransporterVšechna autaNajeto – SprinterNajeto – Transporter
0 let 1,2 % 0,3 % 1,7 % – –
1 rok 0,7 % 1,2 % 2,6 % 39 000 km 29 000 km
2 roky 1,7 % 1,0 % 2,8 % 125 000 km 82 000 km
3 roky 4,5 % 2,6 % 2,4 % 151 000 km 99 000 km
4 roky 4,3 % 2,9 % 3,3 % 181 000 km 137 000 km
5 let 2,8 % 3,2 % 2,9 % 212 000 km 146 000 km
6 let 5,2 % 4,4 % 4,0 % 222 000 km 177 000 km
7 let 5,6 % 4,1 % 4,0 % 256 000 km 192 000 km
8 let 5,1 % 5,7 % 5,2 % 274 000 km 216 000 km
9 let 6,4 % 5,8 % 5,2 % 289 000 km 233 000 km
10 let 6,6 % 6,0 % 6,4 % 306 000 km 252 000 km
11 let 7,1 % 6,1 % 6,6 % 314 000 km 266 000 km
12 let 6,7 % 6,5 % 7,7 % 327 000 km 277 000 km
13 let 6,5 % 7,6 % 7,7 % 327 000 km 290 000 km
14 let 5,1 % 7,5 % 8,7 % 337 000 km 298 000 km
15 let 9,0 % 8,5 % 8,8 % 333 000 km 305 000 km
16 let 9,6 % 8,3 % 9,6 % 336 000 km 315 000 km
17 let 8,4 % 8,7 % 9,5 % 350 000 km 322 000 km
18 let 6,2 % 9,1 % 10,0 % 349 000 km 332 000 km
19 let 9,1 % 9,8 % 10,0 % 347 000 km 337 000 km
20 let 9,8 % 9,6 % 10,4 % 343 000 km 347 000 km
21 let 11,0 % 9,9 % 10,5 % 351 000 km 354 000 km
22 let 15,0 % 9,3 % 10,8 % 351 000 km 361 000 km
23 let 11,5 % 10,0 % 10,8 % 333 000 km 366 000 km
24 let 10,2 % 10,4 % 11,0 % 341 000 km 366 000 km
25 let 11,7 % 10,4 % 11,3 % 330 000 km 366 000 km
26 let – 10,1 % 11,2 % – –
27 let – 9,2 % 11,0 % – –
28 let – 10,4 % 10,9 % – –
29 let – 11,1 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadSprinterTransporterVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 360,7 124,1 52,2
Kabina a karoserie 6.2 257,9 102,8 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 226,0 95,3 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 164,1 56,6 29,3
Stav skel 3.2 112,1 32,7 10,9
Mechanický stav řízení 2.1 99,1 45,1 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 83,9 50,7 18,1
Osvětlení registrační značky 4.7 62,1 41,7 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Mercedes-Benz Sprinter
SprinterProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Nafta9 5946,6 %≈ průměr
Plyn (LPG, CNG)14311,2 %+80 %
Volkswagen Transporter
TransporterProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín2 2179,0 %−11 %
Nafta74 4667,8 %−7 %
Plyn (LPG, CNG)43312,9 %+26 %

Vybíráte mezi Sprinter a Transporter? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Mercedes-Benz Sprinter · Volkswagen Transporter · žebříček segmentu Osobní dodávky a mikrobusy · další srovnání