Srovnání podle STK · Osobní dodávky a mikrobusy

Mercedes-Benz V - vs. Volkswagen Transporter

Mercedes-Benz V - má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 24 % častěji než Volkswagen Transporter stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je V - +16 % proti průměru, Transporter −7 % proti průměru.

Mercedes-Benz V -Volkswagen Transporter
Neúspěšných prohlídek5,0 %7,7 %
Proti průměru (stejné stáří)+16 %−7 %
Průměrné stáří při prohlídce7,0 roku15,8 roku
Prohlídek v datech13 98388 218

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 0 4 8 12 16 20 24 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Transporter: 11,1 % Mercedes-Benz V -: 14,8 %
  • Mercedes-Benz V -
  • Volkswagen Transporter
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříMercedes-Benz V -Volkswagen TransporterVšechna osobní auta
0 let–0,3 %1,7 %
1 rok–1,2 %2,6 %
2 roky–1,0 %2,8 %
3 roky3,8 %2,6 %2,4 %
4 roky4,4 %2,9 %3,3 %
5 let3,3 %3,2 %2,9 %
6 let4,4 %4,4 %4,0 %
7 let4,4 %4,1 %4,0 %
8 let4,8 %5,7 %5,2 %
9 let4,1 %5,8 %5,2 %
10 let7,0 %6,0 %6,4 %
11 let4,0 %6,1 %6,6 %
12 let–6,5 %7,7 %
13 let–7,6 %7,7 %
14 let–7,5 %8,7 %
15 let–8,5 %8,8 %
16 let–8,3 %9,6 %
17 let–8,7 %9,5 %
18 let–9,1 %10,0 %
19 let11,0 %9,8 %10,0 %
20 let17,6 %9,6 %10,4 %
21 let11,7 %9,9 %10,5 %
22 let15,1 %9,3 %10,8 %
23 let16,0 %10,0 %10,8 %
24 let14,3 %10,4 %11,0 %
25 let14,8 %10,4 %11,3 %
26 let–10,1 %11,2 %
27 let–9,2 %11,0 %
28 let–10,4 %10,9 %
29 let–11,1 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříV -TransporterVšechna autaNajeto – V -Najeto – Transporter
0 let – 0,3 % 1,7 % – –
1 rok – 1,2 % 2,6 % 32 000 km 29 000 km
2 roky – 1,0 % 2,8 % 49 000 km 82 000 km
3 roky 3,8 % 2,6 % 2,4 % 79 000 km 99 000 km
4 roky 4,4 % 2,9 % 3,3 % 84 000 km 137 000 km
5 let 3,3 % 3,2 % 2,9 % 114 000 km 146 000 km
6 let 4,4 % 4,4 % 4,0 % 120 000 km 177 000 km
7 let 4,4 % 4,1 % 4,0 % 155 000 km 192 000 km
8 let 4,8 % 5,7 % 5,2 % 173 000 km 216 000 km
9 let 4,1 % 5,8 % 5,2 % 193 000 km 233 000 km
10 let 7,0 % 6,0 % 6,4 % 215 000 km 252 000 km
11 let 4,0 % 6,1 % 6,6 % 254 000 km 266 000 km
12 let – 6,5 % 7,7 % – 277 000 km
13 let – 7,6 % 7,7 % – 290 000 km
14 let – 7,5 % 8,7 % – 298 000 km
15 let – 8,5 % 8,8 % – 305 000 km
16 let – 8,3 % 9,6 % – 315 000 km
17 let – 8,7 % 9,5 % – 322 000 km
18 let – 9,1 % 10,0 % – 332 000 km
19 let 11,0 % 9,8 % 10,0 % – 337 000 km
20 let 17,6 % 9,6 % 10,4 % 309 000 km 347 000 km
21 let 11,7 % 9,9 % 10,5 % 323 000 km 354 000 km
22 let 15,1 % 9,3 % 10,8 % 317 000 km 361 000 km
23 let 16,0 % 10,0 % 10,8 % 287 000 km 366 000 km
24 let 14,3 % 10,4 % 11,0 % 269 000 km 366 000 km
25 let 14,8 % 10,4 % 11,3 % 326 000 km 366 000 km
26 let – 10,1 % 11,2 % – –
27 let – 9,2 % 11,0 % – –
28 let – 10,4 % 10,9 % – –
29 let – 11,1 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadV -TransporterVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 12,8 124,1 52,2
Kabina a karoserie 6.2 7,7 102,8 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 7,2 95,3 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 4,2 56,6 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 4,0 50,7 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 3,5 45,1 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 2,1 41,7 11,3
Stav skel 3.2 7,5 32,7 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Mercedes-Benz V -
V -ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín6219,4 %+80 %
Nafta15 1424,8 %+15 %
Volkswagen Transporter
TransporterProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín2 2179,0 %−11 %
Nafta74 4667,8 %−7 %
Plyn (LPG, CNG)43312,9 %+26 %

Vybíráte mezi V - a Transporter? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Mercedes-Benz V - · Volkswagen Transporter · žebříček segmentu Osobní dodávky a mikrobusy · další srovnání