Srovnání podle STK · Malá auta

Mini Cooper vs. Volkswagen Polo

Ve spolehlivosti podle STK se Mini Cooper a Volkswagen Polo stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Cooper −9 % proti průměru, Polo −5 % proti průměru.

Mini CooperVolkswagen Polo
Neúspěšných prohlídek6,9 %8,3 %
Proti průměru (stejné stáří)−9 %−5 %
Průměrné stáří při prohlídce13,3 roku16,2 roku
Prohlídek v datech19 152127 131

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 3 7 11 15 19 23 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Polo: 10,6 % Mini Cooper: 15,5 %
  • Mini Cooper
  • Volkswagen Polo
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříMini CooperVolkswagen PoloVšechna osobní auta
3 roky1,8 %2,0 %2,4 %
4 roky2,8 %2,6 %3,3 %
5 let1,7 %2,6 %2,9 %
6 let3,2 %3,3 %4,0 %
7 let2,3 %3,7 %4,0 %
8 let4,1 %4,3 %5,2 %
9 let3,8 %4,8 %5,2 %
10 let4,9 %5,2 %6,4 %
11 let5,4 %5,9 %6,6 %
12 let7,7 %6,9 %7,7 %
13 let4,7 %7,1 %7,7 %
14 let8,2 %8,7 %8,7 %
15 let8,9 %8,3 %8,8 %
16 let10,4 %10,0 %9,6 %
17 let10,4 %9,4 %9,5 %
18 let8,6 %9,7 %10,0 %
19 let9,2 %9,4 %10,0 %
20 let9,0 %9,7 %10,4 %
21 let8,6 %9,9 %10,5 %
22 let12,3 %10,4 %10,8 %
23 let9,8 %11,0 %10,8 %
24 let15,5 %10,0 %11,0 %
25 let–9,7 %11,3 %
26 let–10,6 %11,2 %
27 let–12,7 %11,0 %
28 let–13,4 %10,9 %
29 let–10,6 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříCooperPoloVšechna autaNajeto – CooperNajeto – Polo
3 roky 1,8 % 2,0 % 2,4 % 35 000 km 39 000 km
4 roky 2,8 % 2,6 % 3,3 % 40 000 km 49 000 km
5 let 1,7 % 2,6 % 2,9 % 56 000 km 58 000 km
6 let 3,2 % 3,3 % 4,0 % 64 000 km 66 000 km
7 let 2,3 % 3,7 % 4,0 % 83 000 km 80 000 km
8 let 4,1 % 4,3 % 5,2 % 92 000 km 88 000 km
9 let 3,8 % 4,8 % 5,2 % 105 000 km 98 000 km
10 let 4,9 % 5,2 % 6,4 % 122 000 km 109 000 km
11 let 5,4 % 5,9 % 6,6 % 131 000 km 124 000 km
12 let 7,7 % 6,9 % 7,7 % 137 000 km 139 000 km
13 let 4,7 % 7,1 % 7,7 % 155 000 km 144 000 km
14 let 8,2 % 8,7 % 8,7 % 159 000 km 154 000 km
15 let 8,9 % 8,3 % 8,8 % 167 000 km 153 000 km
16 let 10,4 % 10,0 % 9,6 % 172 000 km 152 000 km
17 let 10,4 % 9,4 % 9,5 % 179 000 km 158 000 km
18 let 8,6 % 9,7 % 10,0 % 179 000 km 169 000 km
19 let 9,2 % 9,4 % 10,0 % 182 000 km 177 000 km
20 let 9,0 % 9,7 % 10,4 % 188 000 km 180 000 km
21 let 8,6 % 9,9 % 10,5 % 196 000 km 184 000 km
22 let 12,3 % 10,4 % 10,8 % 198 000 km 185 000 km
23 let 9,8 % 11,0 % 10,8 % 205 000 km 187 000 km
24 let 15,5 % 10,0 % 11,0 % 204 000 km 183 000 km
25 let – 9,7 % 11,3 % – 181 000 km
26 let – 10,6 % 11,2 % – –
27 let – 12,7 % 11,0 % – –
28 let – 13,4 % 10,9 % – –
29 let – 10,6 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadCooperPoloVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 20,6 45,5 52,2
Kabina a karoserie 6.2 12,2 38,0 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 16,1 36,2 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 22,4 31,7 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 7,0 17,6 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 9,6 13,3 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 8,9 11,9 11,3
Stav skel 3.2 8,3 8,1 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Mini Cooper
CooperProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín15 8567,2 %−9 %
Nafta3 0515,2 %−16 %
Plyn (LPG, CNG)13010,8 %+11 %
Volkswagen Polo
PoloProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín105 4338,1 %−6 %
Nafta19 3329,2 %−3 %
Plyn (LPG, CNG)1 63110,7 %+26 %

Vybíráte mezi Cooper a Polo? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Mini Cooper · Volkswagen Polo · žebříček segmentu Malá auta · další srovnání