Srovnání podle STK · SUV a crossovery

Nissan Murano vs. Škoda Yeti

Nissan Murano má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 81 % častěji než Škoda Yeti stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Murano +33 % proti průměru, Yeti −26 % proti průměru.

Nissan MuranoŠkoda Yeti
Neúspěšných prohlídek10,8 %4,3 %
Proti průměru (stejné stáří)+33 %−26 %
Průměrné stáří při prohlídce13,8 roku9,5 roku
Prohlídek v datech1 266138 555

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 5 7 9 11 13 15 18 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,0 % Škoda Yeti: 7,2 % Nissan Murano: 10,7 %
  • Nissan Murano
  • Škoda Yeti
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříNissan MuranoŠkoda YetiVšechna osobní auta
3 roky–1,7 %2,4 %
4 roky–1,6 %3,3 %
5 let–2,0 %2,9 %
6 let–2,5 %4,0 %
7 let–2,9 %4,0 %
8 let–3,9 %5,2 %
9 let–3,8 %5,2 %
10 let12,0 %4,5 %6,4 %
11 let5,5 %5,0 %6,6 %
12 let8,7 %5,4 %7,7 %
13 let9,6 %5,8 %7,7 %
14 let12,5 %6,9 %8,7 %
15 let11,6 %8,1 %8,8 %
16 let11,5 %7,2 %9,6 %
17 let7,6 %–9,5 %
18 let10,7 %–10,0 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříMuranoYetiVšechna autaNajeto – MuranoNajeto – Yeti
3 roky – 1,7 % 2,4 % – 65 000 km
4 roky – 1,6 % 3,3 % – 61 000 km
5 let – 2,0 % 2,9 % – 102 000 km
6 let – 2,5 % 4,0 % – 110 000 km
7 let – 2,9 % 4,0 % – 104 000 km
8 let – 3,9 % 5,2 % – 115 000 km
9 let – 3,8 % 5,2 % – 132 000 km
10 let 12,0 % 4,5 % 6,4 % – 143 000 km
11 let 5,5 % 5,0 % 6,6 % – 155 000 km
12 let 8,7 % 5,4 % 7,7 % – 169 000 km
13 let 9,6 % 5,8 % 7,7 % 201 000 km 177 000 km
14 let 12,5 % 6,9 % 8,7 % 218 000 km 187 000 km
15 let 11,6 % 8,1 % 8,8 % 228 000 km 194 000 km
16 let 11,5 % 7,2 % 9,6 % 208 000 km 206 000 km
17 let 7,6 % – 9,5 % 211 000 km –
18 let 10,7 % – 10,0 % 217 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadMuranoYetiVšechna auta
Podvozek, rám a výfuk 6.1 50,5 12,1 43,2
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 43,6 9,9 52,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 41,6 5,6 29,3
Kabina a karoserie 6.2 37,2 8,8 43,0
Mechanický stav řízení 2.1 20,9 4,0 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 17,4 5,8 18,1
Osvětlení registrační značky 4.7 14,8 1,5 11,3
Nápravy 5.1 9,3 1,4 6,7

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Nissan Murano
MuranoProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín5968,9 %≈ průměr
Nafta34210,5 %+64 %
Plyn (LPG, CNG)32914,3 %+63 %
Škoda Yeti
YetiProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín57 1804,0 %−29 %
Nafta80 4624,4 %−25 %
Plyn (LPG, CNG)43810,5 %+73 %

Vybíráte mezi Murano a Yeti? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Nissan Murano · Škoda Yeti · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání