Srovnání podle STK · Malá auta

Opel Corsa-e vs. Volkswagen Polo

Opel Corsa-e má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 21 % častěji než Volkswagen Polo stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Corsa-e +16 % proti průměru, Polo −5 % proti průměru.

Opel Corsa-eVolkswagen Polo
Neúspěšných prohlídek4,9 %8,3 %
Proti průměru (stejné stáří)+16 %−5 %
Průměrné stáří při prohlídce6,8 roku16,2 roku
Prohlídek v datech4 104127 131

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 7 11 15 19 23 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Polo: 10,6 % Opel Corsa-e: 6,5 %
  • Opel Corsa-e
  • Volkswagen Polo
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříOpel Corsa-eVolkswagen PoloVšechna osobní auta
3 roky2,6 %2,0 %2,4 %
4 roky2,3 %2,6 %3,3 %
5 let2,8 %2,6 %2,9 %
6 let5,0 %3,3 %4,0 %
7 let5,3 %3,7 %4,0 %
8 let5,6 %4,3 %5,2 %
9 let7,1 %4,8 %5,2 %
10 let6,5 %5,2 %6,4 %
11 let–5,9 %6,6 %
12 let–6,9 %7,7 %
13 let–7,1 %7,7 %
14 let–8,7 %8,7 %
15 let–8,3 %8,8 %
16 let–10,0 %9,6 %
17 let–9,4 %9,5 %
18 let–9,7 %10,0 %
19 let–9,4 %10,0 %
20 let–9,7 %10,4 %
21 let–9,9 %10,5 %
22 let–10,4 %10,8 %
23 let–11,0 %10,8 %
24 let–10,0 %11,0 %
25 let–9,7 %11,3 %
26 let–10,6 %11,2 %
27 let–12,7 %11,0 %
28 let–13,4 %10,9 %
29 let–10,6 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříCorsa-ePoloVšechna autaNajeto – Corsa-eNajeto – Polo
3 roky 2,6 % 2,0 % 2,4 % – 39 000 km
4 roky 2,3 % 2,6 % 3,3 % – 49 000 km
5 let 2,8 % 2,6 % 2,9 % 46 000 km 58 000 km
6 let 5,0 % 3,3 % 4,0 % 51 000 km 66 000 km
7 let 5,3 % 3,7 % 4,0 % 63 000 km 80 000 km
8 let 5,6 % 4,3 % 5,2 % 74 000 km 88 000 km
9 let 7,1 % 4,8 % 5,2 % 78 000 km 98 000 km
10 let 6,5 % 5,2 % 6,4 % 80 000 km 109 000 km
11 let – 5,9 % 6,6 % – 124 000 km
12 let – 6,9 % 7,7 % – 139 000 km
13 let – 7,1 % 7,7 % – 144 000 km
14 let – 8,7 % 8,7 % – 154 000 km
15 let – 8,3 % 8,8 % – 153 000 km
16 let – 10,0 % 9,6 % – 152 000 km
17 let – 9,4 % 9,5 % – 158 000 km
18 let – 9,7 % 10,0 % – 169 000 km
19 let – 9,4 % 10,0 % – 177 000 km
20 let – 9,7 % 10,4 % – 180 000 km
21 let – 9,9 % 10,5 % – 184 000 km
22 let – 10,4 % 10,8 % – 185 000 km
23 let – 11,0 % 10,8 % – 187 000 km
24 let – 10,0 % 11,0 % – 183 000 km
25 let – 9,7 % 11,3 % – 181 000 km
26 let – 10,6 % 11,2 % – –
27 let – 12,7 % 11,0 % – –
28 let – 13,4 % 10,9 % – –
29 let – 10,6 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadCorsa-ePoloVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 3,1 45,5 52,2
Kabina a karoserie 6.2 1,3 38,0 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 1,9 36,2 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 2,2 31,7 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 1,1 17,6 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 3,7 13,3 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 1,0 11,9 11,3
Stav skel 3.2 2,1 8,1 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Opel Corsa-e
Corsa-eProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín4 9804,9 %+28 %
Nafta681,5 %−63 %
Plyn (LPG, CNG)2349,8 %+160 %
Volkswagen Polo
PoloProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín105 4338,1 %−6 %
Nafta19 3329,2 %−3 %
Plyn (LPG, CNG)1 63110,7 %+26 %

Vybíráte mezi Corsa-e a Polo? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Opel Corsa-e · Volkswagen Polo · žebříček segmentu Malá auta · další srovnání