Srovnání podle STK · Malá auta

Opel Corsa vs. Renault Clio

Renault Clio má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 11 % častěji než Opel Corsa stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Corsa na úrovni průměru, Clio +9 % proti průměru.

Opel CorsaRenault Clio
Neúspěšných prohlídek8,2 %8,6 %
Proti průměru (stejné stáří)≈ průměr+9 %
Průměrné stáří při prohlídce15,6 roku14,3 roku
Prohlídek v datech78 831126 565

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 7 11 15 19 23 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Renault Clio: 12,2 % Opel Corsa: 11,4 %
  • Opel Corsa
  • Renault Clio
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříOpel CorsaRenault ClioVšechna osobní auta
3 roky2,7 %2,9 %2,4 %
4 roky3,2 %3,5 %3,3 %
5 let2,8 %3,6 %2,9 %
6 let4,2 %6,5 %4,0 %
7 let3,3 %4,9 %4,0 %
8 let4,9 %7,2 %5,2 %
9 let4,6 %7,3 %5,2 %
10 let6,5 %8,1 %6,4 %
11 let6,4 %7,8 %6,6 %
12 let6,8 %9,5 %7,7 %
13 let7,0 %8,7 %7,7 %
14 let8,6 %9,8 %8,7 %
15 let9,3 %10,0 %8,8 %
16 let10,0 %10,1 %9,6 %
17 let10,0 %10,0 %9,5 %
18 let10,9 %10,4 %10,0 %
19 let9,5 %10,0 %10,0 %
20 let10,6 %10,3 %10,4 %
21 let9,1 %10,3 %10,5 %
22 let10,2 %10,2 %10,8 %
23 let11,0 %10,6 %10,8 %
24 let10,3 %10,4 %11,0 %
25 let10,2 %12,0 %11,3 %
26 let12,0 %12,0 %11,2 %
27 let10,2 %12,1 %11,0 %
28 let11,8 %9,4 %10,9 %
29 let11,4 %12,2 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříCorsaClioVšechna autaNajeto – CorsaNajeto – Clio
3 roky 2,7 % 2,9 % 2,4 % 34 000 km 37 000 km
4 roky 3,2 % 3,5 % 3,3 % 42 000 km 40 000 km
5 let 2,8 % 3,6 % 2,9 % 49 000 km 50 000 km
6 let 4,2 % 6,5 % 4,0 % 56 000 km 57 000 km
7 let 3,3 % 4,9 % 4,0 % 63 000 km 64 000 km
8 let 4,9 % 7,2 % 5,2 % 74 000 km 75 000 km
9 let 4,6 % 7,3 % 5,2 % 84 000 km 89 000 km
10 let 6,5 % 8,1 % 6,4 % 85 000 km 97 000 km
11 let 6,4 % 7,8 % 6,6 % 92 000 km 112 000 km
12 let 6,8 % 9,5 % 7,7 % 103 000 km 120 000 km
13 let 7,0 % 8,7 % 7,7 % 120 000 km 112 000 km
14 let 8,6 % 9,8 % 8,7 % 132 000 km 128 000 km
15 let 9,3 % 10,0 % 8,8 % 144 000 km 131 000 km
16 let 10,0 % 10,1 % 9,6 % 149 000 km 145 000 km
17 let 10,0 % 10,0 % 9,5 % 150 000 km 149 000 km
18 let 10,9 % 10,4 % 10,0 % 155 000 km 160 000 km
19 let 9,5 % 10,0 % 10,0 % 168 000 km 162 000 km
20 let 10,6 % 10,3 % 10,4 % 170 000 km 172 000 km
21 let 9,1 % 10,3 % 10,5 % 170 000 km 174 000 km
22 let 10,2 % 10,2 % 10,8 % 164 000 km 176 000 km
23 let 11,0 % 10,6 % 10,8 % 162 000 km 173 000 km
24 let 10,3 % 10,4 % 11,0 % 155 000 km 173 000 km
25 let 10,2 % 12,0 % 11,3 % 148 000 km 168 000 km
26 let 12,0 % 12,0 % 11,2 % – –
27 let 10,2 % 12,1 % 11,0 % – –
28 let 11,8 % 9,4 % 10,9 % – –
29 let 11,4 % 12,2 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadCorsaClioVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 50,7 43,1 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 40,6 28,8 43,2
Kabina a karoserie 6.2 38,0 29,3 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 29,7 36,5 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 19,5 16,0 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 12,0 13,1 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 9,0 7,1 11,3
Stav skel 3.2 6,2 6,7 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Opel Corsa
CorsaProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín67 5028,0 %−4 %
Nafta5 7839,1 %≈ průměr
Plyn (LPG, CNG)1 71110,1 %+48 %
Renault Clio
ClioProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín111 5168,2 %+6 %
Nafta12 62610,9 %+27 %
Plyn (LPG, CNG)1 70011,6 %+62 %

Vybíráte mezi Corsa a Clio? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Opel Corsa · Renault Clio · žebříček segmentu Malá auta · další srovnání