Srovnání podle STK · Malá auta

Opel Corsa vs. Škoda Fabia

Opel Corsa má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 3 % častěji než Škoda Fabia stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Corsa na úrovni průměru, Fabia −5 % proti průměru.

Opel CorsaŠkoda Fabia
Neúspěšných prohlídek8,2 %7,9 %
Proti průměru (stejné stáří)≈ průměr−5 %
Průměrné stáří při prohlídce15,6 roku14,9 roku
Prohlídek v datech78 8311 670 439

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 0 4 8 12 16 20 24 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Škoda Fabia: 9,9 % Opel Corsa: 11,4 %
  • Opel Corsa
  • Škoda Fabia
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříOpel CorsaŠkoda FabiaVšechna osobní auta
0 let–2,6 %1,7 %
1 rok–4,7 %2,6 %
2 roky–5,9 %2,8 %
3 roky2,7 %1,7 %2,4 %
4 roky3,2 %2,3 %3,3 %
5 let2,8 %2,2 %2,9 %
6 let4,2 %2,9 %4,0 %
7 let3,3 %3,1 %4,0 %
8 let4,9 %4,3 %5,2 %
9 let4,6 %4,1 %5,2 %
10 let6,5 %5,4 %6,4 %
11 let6,4 %5,3 %6,6 %
12 let6,8 %6,9 %7,7 %
13 let7,0 %6,8 %7,7 %
14 let8,6 %8,3 %8,7 %
15 let9,3 %8,5 %8,8 %
16 let10,0 %9,7 %9,6 %
17 let10,0 %9,2 %9,5 %
18 let10,9 %10,1 %10,0 %
19 let9,5 %9,6 %10,0 %
20 let10,6 %10,2 %10,4 %
21 let9,1 %10,3 %10,5 %
22 let10,2 %10,9 %10,8 %
23 let11,0 %11,0 %10,8 %
24 let10,3 %11,7 %11,0 %
25 let10,2 %11,5 %11,3 %
26 let12,0 %9,9 %11,2 %
27 let10,2 %–11,0 %
28 let11,8 %–10,9 %
29 let11,4 %–10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříCorsaFabiaVšechna autaNajeto – CorsaNajeto – Fabia
0 let – 2,6 % 1,7 % – –
1 rok – 4,7 % 2,6 % 14 000 km 14 000 km
2 roky – 5,9 % 2,8 % 21 000 km 30 000 km
3 roky 2,7 % 1,7 % 2,4 % 34 000 km 51 000 km
4 roky 3,2 % 2,3 % 3,3 % 42 000 km 53 000 km
5 let 2,8 % 2,2 % 2,9 % 49 000 km 66 000 km
6 let 4,2 % 2,9 % 4,0 % 56 000 km 72 000 km
7 let 3,3 % 3,1 % 4,0 % 63 000 km 90 000 km
8 let 4,9 % 4,3 % 5,2 % 74 000 km 103 000 km
9 let 4,6 % 4,1 % 5,2 % 84 000 km 112 000 km
10 let 6,5 % 5,4 % 6,4 % 85 000 km 127 000 km
11 let 6,4 % 5,3 % 6,6 % 92 000 km 139 000 km
12 let 6,8 % 6,9 % 7,7 % 103 000 km 154 000 km
13 let 7,0 % 6,8 % 7,7 % 120 000 km 154 000 km
14 let 8,6 % 8,3 % 8,7 % 132 000 km 170 000 km
15 let 9,3 % 8,5 % 8,8 % 144 000 km 165 000 km
16 let 10,0 % 9,7 % 9,6 % 149 000 km 178 000 km
17 let 10,0 % 9,2 % 9,5 % 150 000 km 182 000 km
18 let 10,9 % 10,1 % 10,0 % 155 000 km 194 000 km
19 let 9,5 % 9,6 % 10,0 % 168 000 km 194 000 km
20 let 10,6 % 10,2 % 10,4 % 170 000 km 200 000 km
21 let 9,1 % 10,3 % 10,5 % 170 000 km 195 000 km
22 let 10,2 % 10,9 % 10,8 % 164 000 km 197 000 km
23 let 11,0 % 11,0 % 10,8 % 162 000 km 197 000 km
24 let 10,3 % 11,7 % 11,0 % 155 000 km 200 000 km
25 let 10,2 % 11,5 % 11,3 % 148 000 km 199 000 km
26 let 12,0 % 9,9 % 11,2 % – –
27 let 10,2 % – 11,0 % – –
28 let 11,8 % – 10,9 % – –
29 let 11,4 % – 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadCorsaFabiaVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 50,7 40,5 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 40,6 35,2 43,2
Kabina a karoserie 6.2 38,0 37,3 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 29,7 35,9 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 19,5 16,9 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 12,0 11,8 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 9,0 9,3 11,3
Stav skel 3.2 6,2 8,3 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Opel Corsa
CorsaProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín67 5028,0 %−4 %
Nafta5 7839,1 %≈ průměr
Plyn (LPG, CNG)1 71110,1 %+48 %
Škoda Fabia
FabiaProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín1 401 4697,6 %−7 %
Nafta227 0158,8 %+3 %
Plyn (LPG, CNG)39 13411,3 %+28 %

Vybíráte mezi Corsa a Fabia? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Opel Corsa · Škoda Fabia · žebříček segmentu Malá auta · další srovnání