Srovnání podle STK · Malá auta
Opel Corsa vs. Škoda Felicia
Ve spolehlivosti podle STK se Opel Corsa a Škoda Felicia stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Corsa na úrovni průměru, Felicia −3 % proti průměru.
| Opel Corsa | Škoda Felicia | |
|---|---|---|
| Neúspěšných prohlídek | 8,2 % | 10,4 % |
| Proti průměru (stejné stáří) | ≈ průměr | −3 % |
| Průměrné stáří při prohlídce | 15,6 roku | 23,8 roku |
| Prohlídek v datech | 78 831 | 255 368 |
Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika
Podle stáří
Kolik aut neprojde v jakém věku
Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.
- Opel Corsa
- Škoda Felicia
- Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Opel Corsa | Škoda Felicia | Všechna osobní auta |
|---|---|---|---|
| 3 roky | 2,7 % | – | 2,4 % |
| 4 roky | 3,2 % | – | 3,3 % |
| 5 let | 2,8 % | – | 2,9 % |
| 6 let | 4,2 % | – | 4,0 % |
| 7 let | 3,3 % | – | 4,0 % |
| 8 let | 4,9 % | – | 5,2 % |
| 9 let | 4,6 % | – | 5,2 % |
| 10 let | 6,5 % | – | 6,4 % |
| 11 let | 6,4 % | – | 6,6 % |
| 12 let | 6,8 % | – | 7,7 % |
| 13 let | 7,0 % | – | 7,7 % |
| 14 let | 8,6 % | – | 8,7 % |
| 15 let | 9,3 % | – | 8,8 % |
| 16 let | 10,0 % | – | 9,6 % |
| 17 let | 10,0 % | 8,3 % | 9,5 % |
| 18 let | 10,9 % | 10,3 % | 10,0 % |
| 19 let | 9,5 % | 10,1 % | 10,0 % |
| 20 let | 10,6 % | 10,9 % | 10,4 % |
| 21 let | 9,1 % | 9,7 % | 10,5 % |
| 22 let | 10,2 % | 10,2 % | 10,8 % |
| 23 let | 11,0 % | 10,0 % | 10,8 % |
| 24 let | 10,3 % | 10,3 % | 11,0 % |
| 25 let | 10,2 % | 10,7 % | 11,3 % |
| 26 let | 12,0 % | 10,8 % | 11,2 % |
| 27 let | 10,2 % | 11,4 % | 11,0 % |
| 28 let | 11,8 % | 11,4 % | 10,9 % |
| 29 let | 11,4 % | 12,1 % | 10,6 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr
Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.
Závady
Na co se u nich na STK přijde
Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.
Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.
Palivo
Benzín, nafta, nebo plyn
Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.
| Corsa | Prohlídek | Neúspěšných | Proti průměru |
|---|---|---|---|
| Benzín | 67 502 | 8,0 % | −4 % |
| Nafta | 5 783 | 9,1 % | ≈ průměr |
| Plyn (LPG, CNG) | 1 711 | 10,1 % | +48 % |
| Felicia | Prohlídek | Neúspěšných | Proti průměru |
|---|---|---|---|
| Benzín | 224 377 | 10,2 % | −5 % |
| Nafta | 11 878 | 11,4 % | +5 % |
| Plyn (LPG, CNG) | 10 302 | 13,6 % | +26 % |
Vybíráte mezi Corsa a Felicia? Prověřte konkrétní auto.
Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.
Plná prověrka na carVerticalDetail modelů: Opel Corsa · Škoda Felicia · žebříček segmentu Malá auta · další srovnání