Srovnání podle STK · Malá auta

Opel Corsa vs. Volkswagen Polo

Opel Corsa má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 3 % častěji než Volkswagen Polo stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Corsa na úrovni průměru, Polo −5 % proti průměru.

Opel CorsaVolkswagen Polo
Neúspěšných prohlídek8,2 %8,3 %
Proti průměru (stejné stáří)≈ průměr−5 %
Průměrné stáří při prohlídce15,6 roku16,2 roku
Prohlídek v datech78 831127 131

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 7 11 15 19 23 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Polo: 10,6 % Opel Corsa: 11,4 %
  • Opel Corsa
  • Volkswagen Polo
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříOpel CorsaVolkswagen PoloVšechna osobní auta
3 roky2,7 %2,0 %2,4 %
4 roky3,2 %2,6 %3,3 %
5 let2,8 %2,6 %2,9 %
6 let4,2 %3,3 %4,0 %
7 let3,3 %3,7 %4,0 %
8 let4,9 %4,3 %5,2 %
9 let4,6 %4,8 %5,2 %
10 let6,5 %5,2 %6,4 %
11 let6,4 %5,9 %6,6 %
12 let6,8 %6,9 %7,7 %
13 let7,0 %7,1 %7,7 %
14 let8,6 %8,7 %8,7 %
15 let9,3 %8,3 %8,8 %
16 let10,0 %10,0 %9,6 %
17 let10,0 %9,4 %9,5 %
18 let10,9 %9,7 %10,0 %
19 let9,5 %9,4 %10,0 %
20 let10,6 %9,7 %10,4 %
21 let9,1 %9,9 %10,5 %
22 let10,2 %10,4 %10,8 %
23 let11,0 %11,0 %10,8 %
24 let10,3 %10,0 %11,0 %
25 let10,2 %9,7 %11,3 %
26 let12,0 %10,6 %11,2 %
27 let10,2 %12,7 %11,0 %
28 let11,8 %13,4 %10,9 %
29 let11,4 %10,6 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříCorsaPoloVšechna autaNajeto – CorsaNajeto – Polo
3 roky 2,7 % 2,0 % 2,4 % 34 000 km 39 000 km
4 roky 3,2 % 2,6 % 3,3 % 42 000 km 49 000 km
5 let 2,8 % 2,6 % 2,9 % 49 000 km 58 000 km
6 let 4,2 % 3,3 % 4,0 % 56 000 km 66 000 km
7 let 3,3 % 3,7 % 4,0 % 63 000 km 80 000 km
8 let 4,9 % 4,3 % 5,2 % 74 000 km 88 000 km
9 let 4,6 % 4,8 % 5,2 % 84 000 km 98 000 km
10 let 6,5 % 5,2 % 6,4 % 85 000 km 109 000 km
11 let 6,4 % 5,9 % 6,6 % 92 000 km 124 000 km
12 let 6,8 % 6,9 % 7,7 % 103 000 km 139 000 km
13 let 7,0 % 7,1 % 7,7 % 120 000 km 144 000 km
14 let 8,6 % 8,7 % 8,7 % 132 000 km 154 000 km
15 let 9,3 % 8,3 % 8,8 % 144 000 km 153 000 km
16 let 10,0 % 10,0 % 9,6 % 149 000 km 152 000 km
17 let 10,0 % 9,4 % 9,5 % 150 000 km 158 000 km
18 let 10,9 % 9,7 % 10,0 % 155 000 km 169 000 km
19 let 9,5 % 9,4 % 10,0 % 168 000 km 177 000 km
20 let 10,6 % 9,7 % 10,4 % 170 000 km 180 000 km
21 let 9,1 % 9,9 % 10,5 % 170 000 km 184 000 km
22 let 10,2 % 10,4 % 10,8 % 164 000 km 185 000 km
23 let 11,0 % 11,0 % 10,8 % 162 000 km 187 000 km
24 let 10,3 % 10,0 % 11,0 % 155 000 km 183 000 km
25 let 10,2 % 9,7 % 11,3 % 148 000 km 181 000 km
26 let 12,0 % 10,6 % 11,2 % – –
27 let 10,2 % 12,7 % 11,0 % – –
28 let 11,8 % 13,4 % 10,9 % – –
29 let 11,4 % 10,6 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadCorsaPoloVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 50,7 45,5 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 40,6 36,2 43,2
Kabina a karoserie 6.2 38,0 38,0 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 29,7 31,7 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 19,5 17,6 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 12,0 13,3 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 9,0 11,9 11,3
Stav skel 3.2 6,2 8,1 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Opel Corsa
CorsaProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín67 5028,0 %−4 %
Nafta5 7839,1 %≈ průměr
Plyn (LPG, CNG)1 71110,1 %+48 %
Volkswagen Polo
PoloProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín105 4338,1 %−6 %
Nafta19 3329,2 %−3 %
Plyn (LPG, CNG)1 63110,7 %+26 %

Vybíráte mezi Corsa a Polo? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Opel Corsa · Volkswagen Polo · žebříček segmentu Malá auta · další srovnání