Srovnání podle STK · SUV a crossovery

Opel Mokka vs. Škoda Kodiaq

Opel Mokka má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 25 % častěji než Škoda Kodiaq stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Mokka −12 % proti průměru, Kodiaq −30 % proti průměru.

Opel MokkaŠkoda Kodiaq
Neúspěšných prohlídek3,6 %2,2 %
Proti průměru (stejné stáří)−12 %−30 %
Průměrné stáří při prohlídce6,5 roku4,6 roku
Prohlídek v datech15 42877 852

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 0 2 4 6 8 10 12 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 7,7 % Škoda Kodiaq: 3,9 % Opel Mokka: 10,4 %
  • Opel Mokka
  • Škoda Kodiaq
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříOpel MokkaŠkoda KodiaqVšechna osobní auta
0 let–0,7 %1,7 %
1 rok–0,5 %2,6 %
2 roky–0,8 %2,8 %
3 roky2,2 %1,6 %2,4 %
4 roky2,1 %2,2 %3,3 %
5 let2,0 %2,2 %2,9 %
6 let2,7 %3,1 %4,0 %
7 let2,7 %3,1 %4,0 %
8 let4,8 %3,0 %5,2 %
9 let5,1 %3,9 %5,2 %
10 let7,4 %–6,4 %
11 let7,5 %–6,6 %
12 let10,4 %–7,7 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříMokkaKodiaqVšechna autaNajeto – MokkaNajeto – Kodiaq
0 let – 0,7 % 1,7 % – –
1 rok – 0,5 % 2,6 % 16 000 km 24 000 km
2 roky – 0,8 % 2,8 % 25 000 km 48 000 km
3 roky 2,2 % 1,6 % 2,4 % 39 000 km 88 000 km
4 roky 2,1 % 2,2 % 3,3 % 41 000 km 99 000 km
5 let 2,0 % 2,2 % 2,9 % 53 000 km 122 000 km
6 let 2,7 % 3,1 % 4,0 % 60 000 km 131 000 km
7 let 2,7 % 3,1 % 4,0 % 75 000 km 154 000 km
8 let 4,8 % 3,0 % 5,2 % 78 000 km 156 000 km
9 let 5,1 % 3,9 % 5,2 % 96 000 km 178 000 km
10 let 7,4 % – 6,4 % 108 000 km –
11 let 7,5 % – 6,6 % 121 000 km –
12 let 10,4 % – 7,7 % 131 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadMokkaKodiaqVšechna auta
Stav skel 3.2 2,4 4,8 10,9
Podvozek, rám a výfuk 6.1 4,6 0,7 43,2
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 3,7 1,8 52,2
Mechanický stav řízení 2.1 1,8 0,4 15,6
Kabina a karoserie 6.2 1,7 0,3 43,0
Osvětlení registrační značky 4.7 1,6 0,1 11,3
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 1,6 0,7 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 1,3 0,3 18,1

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Opel Mokka
MokkaProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín12 2363,3 %−17 %
Nafta1 9755,1 %+4 %
Plyn (LPG, CNG)5656,5 %+55 %
Škoda Kodiaq
KodiaqProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín15 5012,0 %−34 %
Nafta61 4782,3 %−28 %

Vybíráte mezi Mokka a Kodiaq? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Opel Mokka · Škoda Kodiaq · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání