Srovnání podle STK · Střední třída

Opel Vectra vs. Volkswagen Passat

Opel Vectra má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 17 % častěji než Volkswagen Passat stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Vectra +9 % proti průměru, Passat −7 % proti průměru.

Opel VectraVolkswagen Passat
Neúspěšných prohlídek10,8 %7,0 %
Proti průměru (stejné stáří)+9 %−7 %
Průměrné stáří při prohlídce19,5 roku13,5 roku
Prohlídek v datech18 778399 764

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 1 5 9 13 17 21 25 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Passat: 13,1 % Opel Vectra: 9,8 %
  • Opel Vectra
  • Volkswagen Passat
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříOpel VectraVolkswagen PassatVšechna osobní auta
1 rok–5,6 %2,6 %
2 roky–4,2 %2,8 %
3 roky–2,1 %2,4 %
4 roky–2,7 %3,3 %
5 let–3,0 %2,9 %
6 let–4,2 %4,0 %
7 let–4,4 %4,0 %
8 let–5,1 %5,2 %
9 let–5,2 %5,2 %
10 let–6,3 %6,4 %
11 let13,0 %6,8 %6,6 %
12 let8,6 %7,2 %7,7 %
13 let6,5 %7,4 %7,7 %
14 let8,4 %7,8 %8,7 %
15 let9,6 %8,0 %8,8 %
16 let12,1 %8,4 %9,6 %
17 let11,9 %8,2 %9,5 %
18 let10,4 %9,4 %10,0 %
19 let13,8 %9,0 %10,0 %
20 let11,8 %9,0 %10,4 %
21 let11,6 %9,6 %10,5 %
22 let9,9 %9,4 %10,8 %
23 let10,4 %9,8 %10,8 %
24 let9,7 %9,6 %11,0 %
25 let11,9 %10,2 %11,3 %
26 let11,2 %10,4 %11,2 %
27 let10,2 %11,1 %11,0 %
28 let7,6 %10,3 %10,9 %
29 let9,8 %13,1 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříVectraPassatVšechna autaNajeto – VectraNajeto – Passat
1 rok – 5,6 % 2,6 % – 25 000 km
2 roky – 4,2 % 2,8 % – 76 000 km
3 roky – 2,1 % 2,4 % – 111 000 km
4 roky – 2,7 % 3,3 % – 137 000 km
5 let – 3,0 % 2,9 % – 151 000 km
6 let – 4,2 % 4,0 % – 167 000 km
7 let – 4,4 % 4,0 % – 188 000 km
8 let – 5,1 % 5,2 % – 199 000 km
9 let – 5,2 % 5,2 % – 224 000 km
10 let – 6,3 % 6,4 % – 238 000 km
11 let 13,0 % 6,8 % 6,6 % – 248 000 km
12 let 8,6 % 7,2 % 7,7 % – 261 000 km
13 let 6,5 % 7,4 % 7,7 % 267 000 km 268 000 km
14 let 8,4 % 7,8 % 8,7 % 281 000 km 281 000 km
15 let 9,6 % 8,0 % 8,8 % 273 000 km 292 000 km
16 let 12,1 % 8,4 % 9,6 % 289 000 km 302 000 km
17 let 11,9 % 8,2 % 9,5 % 268 000 km 309 000 km
18 let 10,4 % 9,4 % 10,0 % 273 000 km 314 000 km
19 let 13,8 % 9,0 % 10,0 % 265 000 km 316 000 km
20 let 11,8 % 9,0 % 10,4 % 261 000 km 319 000 km
21 let 11,6 % 9,6 % 10,5 % 250 000 km 327 000 km
22 let 9,9 % 9,4 % 10,8 % 237 000 km 330 000 km
23 let 10,4 % 9,8 % 10,8 % 228 000 km 332 000 km
24 let 9,7 % 9,6 % 11,0 % 225 000 km 332 000 km
25 let 11,9 % 10,2 % 11,3 % 224 000 km 333 000 km
26 let 11,2 % 10,4 % 11,2 % – –
27 let 10,2 % 11,1 % 11,0 % – –
28 let 7,6 % 10,3 % 10,9 % – –
29 let 9,8 % 13,1 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadVectraPassatVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 96,6 35,6 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 73,9 30,9 43,2
Kabina a karoserie 6.2 69,1 36,1 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 54,7 32,3 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 30,9 18,4 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 23,5 14,2 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 14,4 10,1 11,3
Stav skel 3.2 13,2 10,9 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Opel Vectra
VectraProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín8 96210,4 %≈ průměr
Nafta8 56511,0 %+15 %
Plyn (LPG, CNG)65914,0 %+40 %
Volkswagen Passat
PassatProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín30 6807,8 %−4 %
Nafta360 5356,8 %−8 %
Plyn (LPG, CNG)5 85810,2 %+31 %

Vybíráte mezi Vectra a Passat? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Opel Vectra · Volkswagen Passat · žebříček segmentu Střední třída · další srovnání