Srovnání podle STK · Osobní dodávky a mikrobusy

Opel Vivaro vs. Volkswagen Transporter

Opel Vivaro má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 43 % častěji než Volkswagen Transporter stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Vivaro +33 % proti průměru, Transporter −7 % proti průměru.

Opel VivaroVolkswagen Transporter
Neúspěšných prohlídek9,8 %7,7 %
Proti průměru (stejné stáří)+33 %−7 %
Průměrné stáří při prohlídce12,6 roku15,8 roku
Prohlídek v datech13 59088 218

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 0 4 8 12 16 20 24 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Transporter: 11,1 % Opel Vivaro: 17,0 %
  • Opel Vivaro
  • Volkswagen Transporter
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříOpel VivaroVolkswagen TransporterVšechna osobní auta
0 let–0,3 %1,7 %
1 rok–1,2 %2,6 %
2 roky–1,0 %2,8 %
3 roky5,7 %2,6 %2,4 %
4 roky7,6 %2,9 %3,3 %
5 let8,2 %3,2 %2,9 %
6 let7,7 %4,4 %4,0 %
7 let10,5 %4,1 %4,0 %
8 let9,4 %5,7 %5,2 %
9 let11,1 %5,8 %5,2 %
10 let9,2 %6,0 %6,4 %
11 let8,6 %6,1 %6,6 %
12 let11,4 %6,5 %7,7 %
13 let10,0 %7,6 %7,7 %
14 let9,9 %7,5 %8,7 %
15 let10,5 %8,5 %8,8 %
16 let10,5 %8,3 %9,6 %
17 let10,1 %8,7 %9,5 %
18 let9,9 %9,1 %10,0 %
19 let11,0 %9,8 %10,0 %
20 let10,4 %9,6 %10,4 %
21 let13,6 %9,9 %10,5 %
22 let9,1 %9,3 %10,8 %
23 let17,0 %10,0 %10,8 %
24 let–10,4 %11,0 %
25 let–10,4 %11,3 %
26 let–10,1 %11,2 %
27 let–9,2 %11,0 %
28 let–10,4 %10,9 %
29 let–11,1 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříVivaroTransporterVšechna autaNajeto – VivaroNajeto – Transporter
0 let – 0,3 % 1,7 % – –
1 rok – 1,2 % 2,6 % 25 000 km 29 000 km
2 roky – 1,0 % 2,8 % 107 000 km 82 000 km
3 roky 5,7 % 2,6 % 2,4 % 79 000 km 99 000 km
4 roky 7,6 % 2,9 % 3,3 % 93 000 km 137 000 km
5 let 8,2 % 3,2 % 2,9 % 134 000 km 146 000 km
6 let 7,7 % 4,4 % 4,0 % 141 000 km 177 000 km
7 let 10,5 % 4,1 % 4,0 % 166 000 km 192 000 km
8 let 9,4 % 5,7 % 5,2 % 183 000 km 216 000 km
9 let 11,1 % 5,8 % 5,2 % 203 000 km 233 000 km
10 let 9,2 % 6,0 % 6,4 % 223 000 km 252 000 km
11 let 8,6 % 6,1 % 6,6 % 239 000 km 266 000 km
12 let 11,4 % 6,5 % 7,7 % 238 000 km 277 000 km
13 let 10,0 % 7,6 % 7,7 % 237 000 km 290 000 km
14 let 9,9 % 7,5 % 8,7 % 253 000 km 298 000 km
15 let 10,5 % 8,5 % 8,8 % 268 000 km 305 000 km
16 let 10,5 % 8,3 % 9,6 % 269 000 km 315 000 km
17 let 10,1 % 8,7 % 9,5 % 275 000 km 322 000 km
18 let 9,9 % 9,1 % 10,0 % 291 000 km 332 000 km
19 let 11,0 % 9,8 % 10,0 % 304 000 km 337 000 km
20 let 10,4 % 9,6 % 10,4 % 314 000 km 347 000 km
21 let 13,6 % 9,9 % 10,5 % 317 000 km 354 000 km
22 let 9,1 % 9,3 % 10,8 % 315 000 km 361 000 km
23 let 17,0 % 10,0 % 10,8 % 319 000 km 366 000 km
24 let – 10,4 % 11,0 % 325 000 km 366 000 km
25 let – 10,4 % 11,3 % – 366 000 km
26 let – 10,1 % 11,2 % – –
27 let – 9,2 % 11,0 % – –
28 let – 10,4 % 10,9 % – –
29 let – 11,1 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadVivaroTransporterVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 103,6 124,1 52,2
Kabina a karoserie 6.2 74,6 102,8 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 64,3 95,3 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 71,9 56,6 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 33,4 50,7 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 39,6 45,1 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 18,1 41,7 11,3
Stav skel 3.2 28,0 32,7 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Opel Vivaro
VivaroProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Nafta12 5179,7 %+28 %
Volkswagen Transporter
TransporterProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín2 2179,0 %−11 %
Nafta74 4667,8 %−7 %
Plyn (LPG, CNG)43312,9 %+26 %

Vybíráte mezi Vivaro a Transporter? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Opel Vivaro · Volkswagen Transporter · žebříček segmentu Osobní dodávky a mikrobusy · další srovnání