Srovnání podle STK · Malá auta

Peugeot 206 vs. Suzuki Ignis

Peugeot 206 má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 9 % častěji než Suzuki Ignis stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je 206 +6 % proti průměru, Ignis −3 % proti průměru.

Peugeot 206Suzuki Ignis
Neúspěšných prohlídek10,5 %7,5 %
Proti průměru (stejné stáří)+6 %−3 %
Průměrné stáří při prohlídce18,8 roku13,8 roku
Prohlídek v datech143 59622 907

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 3 7 11 15 19 23 27 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 11,0 % Suzuki Ignis: 11,8 % Peugeot 206: 14,4 %
  • Peugeot 206
  • Suzuki Ignis
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříPeugeot 206Suzuki IgnisVšechna osobní auta
3 roky–0,8 %2,4 %
4 roky–1,7 %3,3 %
5 let–1,4 %2,9 %
6 let–3,0 %4,0 %
7 let3,4 %2,3 %4,0 %
8 let6,1 %2,7 %5,2 %
9 let6,0 %–5,2 %
10 let6,9 %–6,4 %
11 let5,9 %5,7 %6,6 %
12 let7,0 %9,3 %7,7 %
13 let7,2 %7,3 %7,7 %
14 let8,1 %8,1 %8,7 %
15 let8,8 %7,5 %8,8 %
16 let9,6 %9,3 %9,6 %
17 let9,2 %9,3 %9,5 %
18 let10,1 %9,9 %10,0 %
19 let10,3 %10,8 %10,0 %
20 let11,2 %11,8 %10,4 %
21 let11,8 %14,0 %10,5 %
22 let12,5 %12,1 %10,8 %
23 let12,2 %13,8 %10,8 %
24 let12,8 %11,8 %11,0 %
25 let13,7 %–11,3 %
26 let11,7 %–11,2 %
27 let14,4 %–11,0 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

Stáří206IgnisVšechna autaNajeto – 206Najeto – Ignis
3 roky – 0,8 % 2,4 % – 27 000 km
4 roky – 1,7 % 3,3 % – 31 000 km
5 let – 1,4 % 2,9 % – 46 000 km
6 let – 3,0 % 4,0 % – 47 000 km
7 let 3,4 % 2,3 % 4,0 % – 61 000 km
8 let 6,1 % 2,7 % 5,2 % – 63 000 km
9 let 6,0 % – 5,2 % – –
10 let 6,9 % – 6,4 % – –
11 let 5,9 % 5,7 % 6,6 % 133 000 km –
12 let 7,0 % 9,3 % 7,7 % 118 000 km –
13 let 7,2 % 7,3 % 7,7 % 121 000 km –
14 let 8,1 % 8,1 % 8,7 % 137 000 km 173 000 km
15 let 8,8 % 7,5 % 8,8 % 140 000 km 154 000 km
16 let 9,6 % 9,3 % 9,6 % 158 000 km 154 000 km
17 let 9,2 % 9,3 % 9,5 % 171 000 km 138 000 km
18 let 10,1 % 9,9 % 10,0 % 176 000 km 150 000 km
19 let 10,3 % 10,8 % 10,0 % 175 000 km 157 000 km
20 let 11,2 % 11,8 % 10,4 % 175 000 km 164 000 km
21 let 11,8 % 14,0 % 10,5 % 180 000 km 173 000 km
22 let 12,5 % 12,1 % 10,8 % 179 000 km 184 000 km
23 let 12,2 % 13,8 % 10,8 % 178 000 km 171 000 km
24 let 12,8 % 11,8 % 11,0 % 174 000 km 177 000 km
25 let 13,7 % – 11,3 % 173 000 km –
26 let 11,7 % – 11,2 % – –
27 let 14,4 % – 11,0 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závad206IgnisVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 72,8 42,3 52,2
Kabina a karoserie 6.2 57,7 33,3 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 54,5 36,5 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 39,9 28,4 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 25,0 13,6 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 20,6 12,1 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 17,0 8,6 11,3
Nápravy 5.1 10,7 4,3 6,7

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Peugeot 206
206ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín108 92910,1 %+3 %
Nafta33 03011,4 %+15 %
Plyn (LPG, CNG)1 26210,9 %+14 %
Suzuki Ignis
IgnisProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín21 7347,2 %−6 %
Nafta44612,3 %+27 %
Plyn (LPG, CNG)65313,8 %+48 %

Vybíráte mezi 206 a Ignis? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Peugeot 206 · Suzuki Ignis · žebříček segmentu Malá auta · další srovnání