Srovnání podle STK · Malá auta
Peugeot 206 vs. Volkswagen Polo
Peugeot 206 má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 11 % častěji než Volkswagen Polo stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je 206 +6 % proti průměru, Polo −5 % proti průměru.
| Peugeot 206 | Volkswagen Polo | |
|---|---|---|
| Neúspěšných prohlídek | 10,5 % | 8,3 % |
| Proti průměru (stejné stáří) | +6 % | −5 % |
| Průměrné stáří při prohlídce | 18,8 roku | 16,2 roku |
| Prohlídek v datech | 143 596 | 127 131 |
Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika
Podle stáří
Kolik aut neprojde v jakém věku
Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.
- Peugeot 206
- Volkswagen Polo
- Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Peugeot 206 | Volkswagen Polo | Všechna osobní auta |
|---|---|---|---|
| 3 roky | – | 2,0 % | 2,4 % |
| 4 roky | – | 2,6 % | 3,3 % |
| 5 let | – | 2,6 % | 2,9 % |
| 6 let | – | 3,3 % | 4,0 % |
| 7 let | 3,4 % | 3,7 % | 4,0 % |
| 8 let | 6,1 % | 4,3 % | 5,2 % |
| 9 let | 6,0 % | 4,8 % | 5,2 % |
| 10 let | 6,9 % | 5,2 % | 6,4 % |
| 11 let | 5,9 % | 5,9 % | 6,6 % |
| 12 let | 7,0 % | 6,9 % | 7,7 % |
| 13 let | 7,2 % | 7,1 % | 7,7 % |
| 14 let | 8,1 % | 8,7 % | 8,7 % |
| 15 let | 8,8 % | 8,3 % | 8,8 % |
| 16 let | 9,6 % | 10,0 % | 9,6 % |
| 17 let | 9,2 % | 9,4 % | 9,5 % |
| 18 let | 10,1 % | 9,7 % | 10,0 % |
| 19 let | 10,3 % | 9,4 % | 10,0 % |
| 20 let | 11,2 % | 9,7 % | 10,4 % |
| 21 let | 11,8 % | 9,9 % | 10,5 % |
| 22 let | 12,5 % | 10,4 % | 10,8 % |
| 23 let | 12,2 % | 11,0 % | 10,8 % |
| 24 let | 12,8 % | 10,0 % | 11,0 % |
| 25 let | 13,7 % | 9,7 % | 11,3 % |
| 26 let | 11,7 % | 10,6 % | 11,2 % |
| 27 let | 14,4 % | 12,7 % | 11,0 % |
| 28 let | – | 13,4 % | 10,9 % |
| 29 let | – | 10,6 % | 10,6 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr
Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.
Závady
Na co se u nich na STK přijde
Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.
Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.
Palivo
Benzín, nafta, nebo plyn
Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.
| 206 | Prohlídek | Neúspěšných | Proti průměru |
|---|---|---|---|
| Benzín | 108 929 | 10,1 % | +3 % |
| Nafta | 33 030 | 11,4 % | +15 % |
| Plyn (LPG, CNG) | 1 262 | 10,9 % | +14 % |
| Polo | Prohlídek | Neúspěšných | Proti průměru |
|---|---|---|---|
| Benzín | 105 433 | 8,1 % | −6 % |
| Nafta | 19 332 | 9,2 % | −3 % |
| Plyn (LPG, CNG) | 1 631 | 10,7 % | +26 % |
Vybíráte mezi 206 a Polo? Prověřte konkrétní auto.
Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.
Plná prověrka na carVerticalDetail modelů: Peugeot 206 · Volkswagen Polo · žebříček segmentu Malá auta · další srovnání