Srovnání podle STK · Nižší střední třída

Peugeot 301 vs. Škoda Rapid

Peugeot 301 má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 58 % častěji než Škoda Rapid stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je 301 +23 % proti průměru, Rapid −22 % proti průměru.

Peugeot 301Škoda Rapid
Neúspěšných prohlídek5,9 %3,4 %
Proti průměru (stejné stáří)+23 %−22 %
Průměrné stáří při prohlídce7,7 roku7,0 roku
Prohlídek v datech7 432233 450

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 2 4 6 8 10 12 13 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 7,7 % Škoda Rapid: 7,8 % Peugeot 301: 11,7 %
  • Peugeot 301
  • Škoda Rapid
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříPeugeot 301Škoda RapidVšechna osobní auta
2 roky–1,2 %2,8 %
3 roky1,8 %1,3 %2,4 %
4 roky4,8 %2,0 %3,3 %
5 let4,4 %2,2 %2,9 %
6 let4,3 %3,2 %4,0 %
7 let4,9 %2,9 %4,0 %
8 let6,8 %3,9 %5,2 %
9 let6,2 %4,0 %5,2 %
10 let8,3 %5,7 %6,4 %
11 let4,9 %6,3 %6,6 %
12 let11,7 %7,1 %7,7 %
13 let11,7 %7,8 %7,7 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

Stáří301RapidVšechna autaNajeto – 301Najeto – Rapid
2 roky – 1,2 % 2,8 % – 60 000 km
3 roky 1,8 % 1,3 % 2,4 % – 70 000 km
4 roky 4,8 % 2,0 % 3,3 % – 95 000 km
5 let 4,4 % 2,2 % 2,9 % 56 000 km 75 000 km
6 let 4,3 % 3,2 % 4,0 % 72 000 km 83 000 km
7 let 4,9 % 2,9 % 4,0 % 87 000 km 99 000 km
8 let 6,8 % 3,9 % 5,2 % 89 000 km 108 000 km
9 let 6,2 % 4,0 % 5,2 % 96 000 km 125 000 km
10 let 8,3 % 5,7 % 6,4 % 109 000 km 139 000 km
11 let 4,9 % 6,3 % 6,6 % 108 000 km 148 000 km
12 let 11,7 % 7,1 % 7,7 % 124 000 km 158 000 km
13 let 11,7 % 7,8 % 7,7 % 141 000 km 162 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závad301RapidVšechna auta
Podvozek, rám a výfuk 6.1 15,6 6,2 43,2
Osvětlení registrační značky 4.7 10,2 2,6 11,3
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 8,6 7,0 52,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 7,0 4,4 29,3
Kabina a karoserie 6.2 4,6 2,4 43,0
Stav skel 3.2 3,6 3,9 10,9
Výfukové emise 8.2 3,1 0,7 3,0
Mechanický stav řízení 2.1 2,5 1,6 15,6

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Peugeot 301
301ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín5 7165,4 %+16 %
Nafta1 5266,8 %+39 %
Plyn (LPG, CNG)17510,9 %+126 %
Škoda Rapid
RapidProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín194 7203,1 %−26 %
Nafta35 7944,3 %−6 %
Plyn (LPG, CNG)6809,9 %+107 %

Vybíráte mezi 301 a Rapid? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Peugeot 301 · Škoda Rapid · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání