Srovnání podle STK · Nižší střední třída

Peugeot 309 vs. Škoda Rapid

Peugeot 309 má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 42 % častěji než Škoda Rapid stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je 309 +11 % proti průměru, Rapid −22 % proti průměru.

Peugeot 309Škoda Rapid
Neúspěšných prohlídek10,0 %3,4 %
Proti průměru (stejné stáří)+11 %−22 %
Průměrné stáří při prohlídce28,4 roku7,0 roku
Prohlídek v datech1 255233 450

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 2 4 6 8 10 12 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Škoda Rapid: 7,8 % Peugeot 309: 7,7 %
  • Peugeot 309
  • Škoda Rapid
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříPeugeot 309Škoda RapidVšechna osobní auta
2 roky–1,2 %2,8 %
3 roky–1,3 %2,4 %
4 roky–2,0 %3,3 %
5 let–2,2 %2,9 %
6 let–3,2 %4,0 %
7 let–2,9 %4,0 %
8 let–3,9 %5,2 %
9 let–4,0 %5,2 %
10 let–5,7 %6,4 %
11 let–6,3 %6,6 %
12 let–7,1 %7,7 %
13 let–7,8 %7,7 %
28 let9,8 %–10,9 %
29 let7,7 %–10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

Stáří309RapidVšechna autaNajeto – 309Najeto – Rapid
2 roky – 1,2 % 2,8 % – 60 000 km
3 roky – 1,3 % 2,4 % – 70 000 km
4 roky – 2,0 % 3,3 % – 95 000 km
5 let – 2,2 % 2,9 % – 75 000 km
6 let – 3,2 % 4,0 % – 83 000 km
7 let – 2,9 % 4,0 % – 99 000 km
8 let – 3,9 % 5,2 % – 108 000 km
9 let – 4,0 % 5,2 % – 125 000 km
10 let – 5,7 % 6,4 % – 139 000 km
11 let – 6,3 % 6,6 % – 148 000 km
12 let – 7,1 % 7,7 % – 158 000 km
13 let – 7,8 % 7,7 % – 162 000 km
28 let 9,8 % – 10,9 % – –
29 let 7,7 % – 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závad309RapidVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 111,3 7,0 52,2
Kabina a karoserie 6.2 79,0 2,4 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 76,1 6,2 43,2
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 46,6 1,8 18,1
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 35,4 4,4 29,3
Mechanický stav řízení 2.1 27,7 1,6 15,6
Nápravy 5.1 14,7 0,6 6,7
Stav skel 3.2 11,9 3,9 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Peugeot 309
309ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín2208,6 %−20 %
Nafta1828,8 %−18 %
Škoda Rapid
RapidProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín194 7203,1 %−26 %
Nafta35 7944,3 %−6 %
Plyn (LPG, CNG)6809,9 %+107 %

Vybíráte mezi 309 a Rapid? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Peugeot 309 · Škoda Rapid · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání