Srovnání podle STK · MPV

Renault Espace vs. Renault Scenic

Renault Espace má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 7 % častěji než Renault Scenic stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Espace +13 % proti průměru, Scenic +5 % proti průměru.

Renault EspaceRenault Scenic
Neúspěšných prohlídek9,5 %9,4 %
Proti průměru (stejné stáří)+13 %+5 %
Průměrné stáří při prohlídce15,4 roku16,6 roku
Prohlídek v datech19 244106 942

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 3 7 11 15 19 23 28 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,9 % Renault Scenic: 17,9 % Renault Espace: 17,5 %
  • Renault Espace
  • Renault Scenic
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříRenault EspaceRenault ScenicVšechna osobní auta
3 roky4,4 %2,5 %2,4 %
4 roky2,9 %4,3 %3,3 %
5 let4,1 %2,9 %2,9 %
6 let7,0 %5,4 %4,0 %
7 let6,7 %4,8 %4,0 %
8 let9,6 %7,8 %5,2 %
9 let6,5 %6,5 %5,2 %
10 let8,0 %7,6 %6,4 %
11 let10,9 %7,0 %6,6 %
12 let9,8 %8,2 %7,7 %
13 let10,3 %8,3 %7,7 %
14 let8,0 %8,9 %8,7 %
15 let9,2 %9,6 %8,8 %
16 let9,6 %8,8 %9,6 %
17 let10,4 %9,7 %9,5 %
18 let9,7 %10,6 %10,0 %
19 let11,1 %9,9 %10,0 %
20 let10,8 %10,4 %10,4 %
21 let10,2 %10,7 %10,5 %
22 let11,1 %11,6 %10,8 %
23 let12,4 %11,8 %10,8 %
24 let13,6 %11,8 %11,0 %
25 let8,6 %11,3 %11,3 %
26 let13,5 %14,2 %11,2 %
27 let11,5 %14,4 %11,0 %
28 let17,5 %17,9 %10,9 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříEspaceScenicVšechna autaNajeto – EspaceNajeto – Scenic
3 roky 4,4 % 2,5 % 2,4 % 81 000 km 62 000 km
4 roky 2,9 % 4,3 % 3,3 % 84 000 km 79 000 km
5 let 4,1 % 2,9 % 2,9 % 121 000 km 84 000 km
6 let 7,0 % 5,4 % 4,0 % 129 000 km 104 000 km
7 let 6,7 % 4,8 % 4,0 % 146 000 km 122 000 km
8 let 9,6 % 7,8 % 5,2 % 155 000 km 134 000 km
9 let 6,5 % 6,5 % 5,2 % 177 000 km 142 000 km
10 let 8,0 % 7,6 % 6,4 % 198 000 km 159 000 km
11 let 10,9 % 7,0 % 6,6 % 227 000 km 163 000 km
12 let 9,8 % 8,2 % 7,7 % 252 000 km 182 000 km
13 let 10,3 % 8,3 % 7,7 % 246 000 km 191 000 km
14 let 8,0 % 8,9 % 8,7 % 252 000 km 202 000 km
15 let 9,2 % 9,6 % 8,8 % 256 000 km 206 000 km
16 let 9,6 % 8,8 % 9,6 % 260 000 km 217 000 km
17 let 10,4 % 9,7 % 9,5 % 263 000 km 218 000 km
18 let 9,7 % 10,6 % 10,0 % 271 000 km 226 000 km
19 let 11,1 % 9,9 % 10,0 % 261 000 km 224 000 km
20 let 10,8 % 10,4 % 10,4 % 254 000 km 226 000 km
21 let 10,2 % 10,7 % 10,5 % 250 000 km 225 000 km
22 let 11,1 % 11,6 % 10,8 % 260 000 km 223 000 km
23 let 12,4 % 11,8 % 10,8 % 262 000 km 225 000 km
24 let 13,6 % 11,8 % 11,0 % 270 000 km 225 000 km
25 let 8,6 % 11,3 % 11,3 % 261 000 km 220 000 km
26 let 13,5 % 14,2 % 11,2 % – –
27 let 11,5 % 14,4 % 11,0 % – –
28 let 17,5 % 17,9 % 10,9 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadEspaceScenicVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 58,0 69,8 52,2
Kabina a karoserie 6.2 41,0 47,0 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 40,4 45,1 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 43,4 44,2 43,2
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 23,2 25,3 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 23,1 19,9 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 14,1 15,7 11,3
Stav skel 3.2 12,7 10,1 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Renault Espace
EspaceProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3 35410,6 %+17 %
Nafta14 3599,1 %+12 %
Plyn (LPG, CNG)1 27911,3 %+18 %
Renault Scenic
ScenicProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín59 3119,5 %≈ průměr
Nafta44 1999,0 %+9 %
Plyn (LPG, CNG)4 51311,7 %+26 %

Vybíráte mezi Espace a Scenic? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Renault Espace · Renault Scenic · žebříček segmentu MPV · další srovnání