Srovnání podle STK · MPV

Renault Espace vs. Volkswagen Sharan

Ve spolehlivosti podle STK se Renault Espace a Volkswagen Sharan stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Espace +13 % proti průměru, Sharan +10 % proti průměru.

Renault EspaceVolkswagen Sharan
Neúspěšných prohlídek9,5 %9,0 %
Proti průměru (stejné stáří)+13 %+10 %
Průměrné stáří při prohlídce15,4 roku14,9 roku
Prohlídek v datech19 24490 161

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 3 7 11 15 19 23 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Sharan: 9,7 % Renault Espace: 17,5 %
  • Renault Espace
  • Volkswagen Sharan
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříRenault EspaceVolkswagen SharanVšechna osobní auta
3 roky4,4 %3,7 %2,4 %
4 roky2,9 %5,9 %3,3 %
5 let4,1 %4,9 %2,9 %
6 let7,0 %4,9 %4,0 %
7 let6,7 %5,0 %4,0 %
8 let9,6 %5,7 %5,2 %
9 let6,5 %5,5 %5,2 %
10 let8,0 %6,0 %6,4 %
11 let10,9 %6,5 %6,6 %
12 let9,8 %7,3 %7,7 %
13 let10,3 %7,2 %7,7 %
14 let8,0 %8,3 %8,7 %
15 let9,2 %9,8 %8,8 %
16 let9,6 %11,6 %9,6 %
17 let10,4 %11,1 %9,5 %
18 let9,7 %10,9 %10,0 %
19 let11,1 %11,8 %10,0 %
20 let10,8 %11,8 %10,4 %
21 let10,2 %12,2 %10,5 %
22 let11,1 %11,8 %10,8 %
23 let12,4 %11,6 %10,8 %
24 let13,6 %12,1 %11,0 %
25 let8,6 %10,6 %11,3 %
26 let13,5 %10,6 %11,2 %
27 let11,5 %10,1 %11,0 %
28 let17,5 %17,3 %10,9 %
29 let–9,7 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříEspaceSharanVšechna autaNajeto – EspaceNajeto – Sharan
3 roky 4,4 % 3,7 % 2,4 % 81 000 km 71 000 km
4 roky 2,9 % 5,9 % 3,3 % 84 000 km 100 000 km
5 let 4,1 % 4,9 % 2,9 % 121 000 km 122 000 km
6 let 7,0 % 4,9 % 4,0 % 129 000 km 143 000 km
7 let 6,7 % 5,0 % 4,0 % 146 000 km 164 000 km
8 let 9,6 % 5,7 % 5,2 % 155 000 km 181 000 km
9 let 6,5 % 5,5 % 5,2 % 177 000 km 202 000 km
10 let 8,0 % 6,0 % 6,4 % 198 000 km 214 000 km
11 let 10,9 % 6,5 % 6,6 % 227 000 km 227 000 km
12 let 9,8 % 7,3 % 7,7 % 252 000 km 239 000 km
13 let 10,3 % 7,2 % 7,7 % 246 000 km 249 000 km
14 let 8,0 % 8,3 % 8,7 % 252 000 km 258 000 km
15 let 9,2 % 9,8 % 8,8 % 256 000 km 270 000 km
16 let 9,6 % 11,6 % 9,6 % 260 000 km 287 000 km
17 let 10,4 % 11,1 % 9,5 % 263 000 km 290 000 km
18 let 9,7 % 10,9 % 10,0 % 271 000 km 299 000 km
19 let 11,1 % 11,8 % 10,0 % 261 000 km 306 000 km
20 let 10,8 % 11,8 % 10,4 % 254 000 km 314 000 km
21 let 10,2 % 12,2 % 10,5 % 250 000 km 318 000 km
22 let 11,1 % 11,8 % 10,8 % 260 000 km 319 000 km
23 let 12,4 % 11,6 % 10,8 % 262 000 km 323 000 km
24 let 13,6 % 12,1 % 11,0 % 270 000 km 325 000 km
25 let 8,6 % 10,6 % 11,3 % 261 000 km 327 000 km
26 let 13,5 % 10,6 % 11,2 % – –
27 let 11,5 % 10,1 % 11,0 % – –
28 let 17,5 % 17,3 % 10,9 % – –
29 let – 9,7 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadEspaceSharanVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 58,0 67,0 52,2
Kabina a karoserie 6.2 41,0 48,6 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 43,4 47,2 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 40,4 30,5 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 23,2 22,1 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 23,1 19,1 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 14,1 11,6 11,3
Stav skel 3.2 12,7 12,0 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Renault Espace
EspaceProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3 35410,6 %+17 %
Nafta14 3599,1 %+12 %
Plyn (LPG, CNG)1 27911,3 %+18 %
Volkswagen Sharan
SharanProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín2 8879,8 %+18 %
Nafta85 6988,9 %+10 %
Plyn (LPG, CNG)1 34113,5 %+38 %

Vybíráte mezi Espace a Sharan? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Renault Espace · Volkswagen Sharan · žebříček segmentu MPV · další srovnání