Srovnání podle STK · MPV

Renault Grand Espace vs. Renault Scenic

Ve spolehlivosti podle STK se Renault Grand Espace a Renault Scenic stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Grand Espace +13 % proti průměru, Scenic +5 % proti průměru.

Renault Grand EspaceRenault Scenic
Neúspěšných prohlídek11,9 %9,4 %
Proti průměru (stejné stáří)+13 %+5 %
Průměrné stáří při prohlídce21,4 roku16,6 roku
Prohlídek v datech741106 942

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 3 7 11 15 19 23 28 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,9 % Renault Scenic: 17,9 % Renault Grand Espace: 11,3 %
  • Renault Grand Espace
  • Renault Scenic
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříRenault Grand EspaceRenault ScenicVšechna osobní auta
3 roky–2,5 %2,4 %
4 roky–4,3 %3,3 %
5 let–2,9 %2,9 %
6 let–5,4 %4,0 %
7 let–4,8 %4,0 %
8 let–7,8 %5,2 %
9 let–6,5 %5,2 %
10 let–7,6 %6,4 %
11 let–7,0 %6,6 %
12 let–8,2 %7,7 %
13 let–8,3 %7,7 %
14 let–8,9 %8,7 %
15 let–9,6 %8,8 %
16 let–8,8 %9,6 %
17 let–9,7 %9,5 %
18 let–10,6 %10,0 %
19 let14,0 %9,9 %10,0 %
20 let11,8 %10,4 %10,4 %
21 let12,2 %10,7 %10,5 %
22 let9,9 %11,6 %10,8 %
23 let10,4 %11,8 %10,8 %
24 let11,3 %11,8 %11,0 %
25 let–11,3 %11,3 %
26 let–14,2 %11,2 %
27 let–14,4 %11,0 %
28 let–17,9 %10,9 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříGrand EspaceScenicVšechna autaNajeto – Grand EspaceNajeto – Scenic
3 roky – 2,5 % 2,4 % – 62 000 km
4 roky – 4,3 % 3,3 % – 79 000 km
5 let – 2,9 % 2,9 % – 84 000 km
6 let – 5,4 % 4,0 % – 104 000 km
7 let – 4,8 % 4,0 % – 122 000 km
8 let – 7,8 % 5,2 % – 134 000 km
9 let – 6,5 % 5,2 % – 142 000 km
10 let – 7,6 % 6,4 % – 159 000 km
11 let – 7,0 % 6,6 % – 163 000 km
12 let – 8,2 % 7,7 % – 182 000 km
13 let – 8,3 % 7,7 % – 191 000 km
14 let – 8,9 % 8,7 % – 202 000 km
15 let – 9,6 % 8,8 % – 206 000 km
16 let – 8,8 % 9,6 % – 217 000 km
17 let – 9,7 % 9,5 % – 218 000 km
18 let – 10,6 % 10,0 % – 226 000 km
19 let 14,0 % 9,9 % 10,0 % – 224 000 km
20 let 11,8 % 10,4 % 10,4 % 260 000 km 226 000 km
21 let 12,2 % 10,7 % 10,5 % 259 000 km 225 000 km
22 let 9,9 % 11,6 % 10,8 % 273 000 km 223 000 km
23 let 10,4 % 11,8 % 10,8 % 269 000 km 225 000 km
24 let 11,3 % 11,8 % 11,0 % 265 000 km 225 000 km
25 let – 11,3 % 11,3 % 277 000 km 220 000 km
26 let – 14,2 % 11,2 % – –
27 let – 14,4 % 11,0 % – –
28 let – 17,9 % 10,9 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadGrand EspaceScenicVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 119,0 69,8 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 78,7 44,2 43,2
Kabina a karoserie 6.2 77,1 47,0 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 41,4 45,1 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 39,5 25,3 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 31,2 19,9 15,6
Nápravy 5.1 16,9 9,0 6,7
Stírače 3.4 15,8 5,9 4,2

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Renault Grand Espace
Grand EspaceProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín21911,4 %+8 %
Nafta46810,5 %≈ průměr
Plyn (LPG, CNG)7917,7 %+67 %
Renault Scenic
ScenicProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín59 3119,5 %≈ průměr
Nafta44 1999,0 %+9 %
Plyn (LPG, CNG)4 51311,7 %+26 %

Vybíráte mezi Grand Espace a Scenic? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Renault Grand Espace · Renault Scenic · žebříček segmentu MPV · další srovnání