Srovnání podle STK · Osobní dodávky a mikrobusy

Renault Master vs. Volkswagen Transporter

Renault Master má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 30 % častěji než Volkswagen Transporter stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Master +21 % proti průměru, Transporter −7 % proti průměru.

Renault MasterVolkswagen Transporter
Neúspěšných prohlídek9,2 %7,7 %
Proti průměru (stejné stáří)+21 %−7 %
Průměrné stáří při prohlídce13,7 roku15,8 roku
Prohlídek v datech4 51388 218

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 10 20 30 0 4 8 12 16 20 24 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Transporter: 11,1 % Renault Master: 19,5 %
  • Renault Master
  • Volkswagen Transporter
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříRenault MasterVolkswagen TransporterVšechna osobní auta
0 let–0,3 %1,7 %
1 rok1,1 %1,2 %2,6 %
2 roky2,7 %1,0 %2,8 %
3 roky8,2 %2,6 %2,4 %
4 roky4,1 %2,9 %3,3 %
5 let5,4 %3,2 %2,9 %
6 let5,6 %4,4 %4,0 %
7 let5,7 %4,1 %4,0 %
8 let4,0 %5,7 %5,2 %
9 let8,5 %5,8 %5,2 %
10 let9,5 %6,0 %6,4 %
11 let8,9 %6,1 %6,6 %
12 let6,7 %6,5 %7,7 %
13 let6,1 %7,6 %7,7 %
14 let11,9 %7,5 %8,7 %
15 let8,5 %8,5 %8,8 %
16 let6,6 %8,3 %9,6 %
17 let8,2 %8,7 %9,5 %
18 let10,1 %9,1 %10,0 %
19 let13,4 %9,8 %10,0 %
20 let13,7 %9,6 %10,4 %
21 let18,2 %9,9 %10,5 %
22 let13,6 %9,3 %10,8 %
23 let14,4 %10,0 %10,8 %
24 let11,5 %10,4 %11,0 %
25 let19,5 %10,4 %11,3 %
26 let–10,1 %11,2 %
27 let–9,2 %11,0 %
28 let–10,4 %10,9 %
29 let–11,1 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříMasterTransporterVšechna autaNajeto – MasterNajeto – Transporter
0 let – 0,3 % 1,7 % – –
1 rok 1,1 % 1,2 % 2,6 % 41 000 km 29 000 km
2 roky 2,7 % 1,0 % 2,8 % 115 000 km 82 000 km
3 roky 8,2 % 2,6 % 2,4 % 132 000 km 99 000 km
4 roky 4,1 % 2,9 % 3,3 % 156 000 km 137 000 km
5 let 5,4 % 3,2 % 2,9 % 182 000 km 146 000 km
6 let 5,6 % 4,4 % 4,0 % 195 000 km 177 000 km
7 let 5,7 % 4,1 % 4,0 % 214 000 km 192 000 km
8 let 4,0 % 5,7 % 5,2 % 237 000 km 216 000 km
9 let 8,5 % 5,8 % 5,2 % 241 000 km 233 000 km
10 let 9,5 % 6,0 % 6,4 % 273 000 km 252 000 km
11 let 8,9 % 6,1 % 6,6 % 275 000 km 266 000 km
12 let 6,7 % 6,5 % 7,7 % 300 000 km 277 000 km
13 let 6,1 % 7,6 % 7,7 % 281 000 km 290 000 km
14 let 11,9 % 7,5 % 8,7 % 301 000 km 298 000 km
15 let 8,5 % 8,5 % 8,8 % 299 000 km 305 000 km
16 let 6,6 % 8,3 % 9,6 % 309 000 km 315 000 km
17 let 8,2 % 8,7 % 9,5 % 316 000 km 322 000 km
18 let 10,1 % 9,1 % 10,0 % 317 000 km 332 000 km
19 let 13,4 % 9,8 % 10,0 % 319 000 km 337 000 km
20 let 13,7 % 9,6 % 10,4 % 321 000 km 347 000 km
21 let 18,2 % 9,9 % 10,5 % 308 000 km 354 000 km
22 let 13,6 % 9,3 % 10,8 % 323 000 km 361 000 km
23 let 14,4 % 10,0 % 10,8 % 306 000 km 366 000 km
24 let 11,5 % 10,4 % 11,0 % 317 000 km 366 000 km
25 let 19,5 % 10,4 % 11,3 % 303 000 km 366 000 km
26 let – 10,1 % 11,2 % – –
27 let – 9,2 % 11,0 % – –
28 let – 10,4 % 10,9 % – –
29 let – 11,1 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadMasterTransporterVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 779,9 124,1 52,2
Kabina a karoserie 6.2 633,4 102,8 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 540,9 95,3 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 454,5 56,6 29,3
Osvětlení registrační značky 4.7 279,4 41,7 11,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 274,8 50,7 18,1
Stav skel 3.2 270,5 32,7 10,9
Mechanický stav řízení 2.1 270,5 45,1 15,6

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Renault Master
MasterProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Nafta4 4209,5 %+23 %
Volkswagen Transporter
TransporterProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín2 2179,0 %−11 %
Nafta74 4667,8 %−7 %
Plyn (LPG, CNG)43312,9 %+26 %

Vybíráte mezi Master a Transporter? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Renault Master · Volkswagen Transporter · žebříček segmentu Osobní dodávky a mikrobusy · další srovnání