Srovnání podle STK · Nižší střední třída

Renault Megan vs. Škoda Rapid

Ve spolehlivosti podle STK se Renault Megan a Škoda Rapid stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Megan −9 % proti průměru, Rapid −22 % proti průměru.

Renault MeganŠkoda Rapid
Neúspěšných prohlídek6,5 %3,4 %
Proti průměru (stejné stáří)−9 %−22 %
Průměrné stáří při prohlídce12,9 roku7,0 roku
Prohlídek v datech833233 450

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 2,0 4,0 6,0 8,0 10 2 4 6 8 10 12 13 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 7,7 % Škoda Rapid: 7,8 % Renault Megan: 2,9 %
  • Renault Megan
  • Škoda Rapid
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříRenault MeganŠkoda RapidVšechna osobní auta
2 roky–1,2 %2,8 %
3 roky2,4 %1,3 %2,4 %
4 roky2,9 %2,0 %3,3 %
5 let–2,2 %2,9 %
6 let–3,2 %4,0 %
7 let–2,9 %4,0 %
8 let–3,9 %5,2 %
9 let–4,0 %5,2 %
10 let–5,7 %6,4 %
11 let–6,3 %6,6 %
12 let–7,1 %7,7 %
13 let–7,8 %7,7 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříMeganRapidVšechna autaNajeto – MeganNajeto – Rapid
2 roky – 1,2 % 2,8 % – 60 000 km
3 roky 2,4 % 1,3 % 2,4 % – 70 000 km
4 roky 2,9 % 2,0 % 3,3 % – 95 000 km
5 let – 2,2 % 2,9 % – 75 000 km
6 let – 3,2 % 4,0 % – 83 000 km
7 let – 2,9 % 4,0 % – 99 000 km
8 let – 3,9 % 5,2 % – 108 000 km
9 let – 4,0 % 5,2 % – 125 000 km
10 let – 5,7 % 6,4 % – 139 000 km
11 let – 6,3 % 6,6 % – 148 000 km
12 let – 7,1 % 7,7 % – 158 000 km
13 let – 7,8 % 7,7 % – 162 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadMeganRapidVšechna auta
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 39,0 4,4 29,3
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 37,0 7,0 52,2
Kabina a karoserie 6.2 21,8 2,4 43,0
Mechanický stav řízení 2.1 21,5 1,6 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 17,2 2,6 11,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 15,5 6,2 43,2
Stav skel 3.2 11,5 3,9 10,9
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 10,4 1,8 18,1

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Renault Megan
MeganProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3147,3 %−24 %
Nafta2509,2 %≈ průměr
Škoda Rapid
RapidProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín194 7203,1 %−26 %
Nafta35 7944,3 %−6 %
Plyn (LPG, CNG)6809,9 %+107 %

Vybíráte mezi Megan a Rapid? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Renault Megan · Škoda Rapid · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání