Srovnání podle STK · MPV

Renault Scenic vs. Toyota Sienna

Ve spolehlivosti podle STK se Renault Scenic a Toyota Sienna stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Scenic +5 % proti průměru, Sienna +40 % proti průměru.

Renault ScenicToyota Sienna
Neúspěšných prohlídek9,4 %8,9 %
Proti průměru (stejné stáří)+5 %+40 %
Průměrné stáří při prohlídce16,6 roku10,5 roku
Prohlídek v datech106 942505

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 3 7 11 15 19 23 28 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,9 % Renault Scenic: 17,9 %
  • Renault Scenic
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříRenault ScenicVšechna osobní auta
3 roky2,5 %2,4 %
4 roky4,3 %3,3 %
5 let2,9 %2,9 %
6 let5,4 %4,0 %
7 let4,8 %4,0 %
8 let7,8 %5,2 %
9 let6,5 %5,2 %
10 let7,6 %6,4 %
11 let7,0 %6,6 %
12 let8,2 %7,7 %
13 let8,3 %7,7 %
14 let8,9 %8,7 %
15 let9,6 %8,8 %
16 let8,8 %9,6 %
17 let9,7 %9,5 %
18 let10,6 %10,0 %
19 let9,9 %10,0 %
20 let10,4 %10,4 %
21 let10,7 %10,5 %
22 let11,6 %10,8 %
23 let11,8 %10,8 %
24 let11,8 %11,0 %
25 let11,3 %11,3 %
26 let14,2 %11,2 %
27 let14,4 %11,0 %
28 let17,9 %10,9 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříScenicSiennaVšechna autaNajeto – ScenicNajeto – Sienna
3 roky 2,5 % – 2,4 % 62 000 km –
4 roky 4,3 % – 3,3 % 79 000 km –
5 let 2,9 % – 2,9 % 84 000 km –
6 let 5,4 % – 4,0 % 104 000 km –
7 let 4,8 % – 4,0 % 122 000 km –
8 let 7,8 % – 5,2 % 134 000 km –
9 let 6,5 % – 5,2 % 142 000 km –
10 let 7,6 % – 6,4 % 159 000 km –
11 let 7,0 % – 6,6 % 163 000 km –
12 let 8,2 % – 7,7 % 182 000 km –
13 let 8,3 % – 7,7 % 191 000 km –
14 let 8,9 % – 8,7 % 202 000 km –
15 let 9,6 % – 8,8 % 206 000 km –
16 let 8,8 % – 9,6 % 217 000 km –
17 let 9,7 % – 9,5 % 218 000 km –
18 let 10,6 % – 10,0 % 226 000 km –
19 let 9,9 % – 10,0 % 224 000 km –
20 let 10,4 % – 10,4 % 226 000 km –
21 let 10,7 % – 10,5 % 225 000 km –
22 let 11,6 % – 10,8 % 223 000 km –
23 let 11,8 % – 10,8 % 225 000 km –
24 let 11,8 % – 11,0 % 225 000 km –
25 let 11,3 % – 11,3 % 220 000 km –
26 let 14,2 % – 11,2 % – –
27 let 14,4 % – 11,0 % – –
28 let 17,9 % – 10,9 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadScenicSiennaVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 69,8 23,0 52,2
Kabina a karoserie 6.2 47,0 15,4 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 45,1 25,0 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 44,2 17,4 43,2
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 25,3 7,5 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 19,9 11,5 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 15,7 7,5 11,3
Stav skel 3.2 10,1 7,9 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Renault Scenic
ScenicProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín59 3119,5 %≈ průměr
Nafta44 1999,0 %+9 %
Plyn (LPG, CNG)4 51311,7 %+26 %
Toyota Sienna
SiennaProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3427,6 %+29 %
Plyn (LPG, CNG)15912,6 %+76 %

Vybíráte mezi Scenic a Sienna? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Renault Scenic · Toyota Sienna · žebříček segmentu MPV · další srovnání