Srovnání podle STK · MPV

Renault Scenic vs. Toyota Verso

Renault Scenic má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 33 % častěji než Toyota Verso stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Scenic +5 % proti průměru, Verso −21 % proti průměru.

Renault ScenicToyota Verso
Neúspěšných prohlídek9,4 %4,4 %
Proti průměru (stejné stáří)+5 %−21 %
Průměrné stáří při prohlídce16,6 roku9,0 roku
Prohlídek v datech106 94213 090

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 3 7 11 15 19 23 28 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,9 % Toyota Verso: 8,1 % Renault Scenic: 17,9 %
  • Renault Scenic
  • Toyota Verso
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříRenault ScenicToyota VersoVšechna osobní auta
3 roky2,5 %1,6 %2,4 %
4 roky4,3 %2,6 %3,3 %
5 let2,9 %2,8 %2,9 %
6 let5,4 %3,4 %4,0 %
7 let4,8 %3,0 %4,0 %
8 let7,8 %3,1 %5,2 %
9 let6,5 %3,5 %5,2 %
10 let7,6 %4,3 %6,4 %
11 let7,0 %4,8 %6,6 %
12 let8,2 %6,1 %7,7 %
13 let8,3 %8,2 %7,7 %
14 let8,9 %8,6 %8,7 %
15 let9,6 %9,1 %8,8 %
16 let8,8 %8,1 %9,6 %
17 let9,7 %–9,5 %
18 let10,6 %–10,0 %
19 let9,9 %–10,0 %
20 let10,4 %–10,4 %
21 let10,7 %–10,5 %
22 let11,6 %–10,8 %
23 let11,8 %–10,8 %
24 let11,8 %–11,0 %
25 let11,3 %–11,3 %
26 let14,2 %–11,2 %
27 let14,4 %–11,0 %
28 let17,9 %–10,9 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříScenicVersoVšechna autaNajeto – ScenicNajeto – Verso
3 roky 2,5 % 1,6 % 2,4 % 62 000 km –
4 roky 4,3 % 2,6 % 3,3 % 79 000 km –
5 let 2,9 % 2,8 % 2,9 % 84 000 km –
6 let 5,4 % 3,4 % 4,0 % 104 000 km –
7 let 4,8 % 3,0 % 4,0 % 122 000 km 104 000 km
8 let 7,8 % 3,1 % 5,2 % 134 000 km 108 000 km
9 let 6,5 % 3,5 % 5,2 % 142 000 km 133 000 km
10 let 7,6 % 4,3 % 6,4 % 159 000 km 141 000 km
11 let 7,0 % 4,8 % 6,6 % 163 000 km 158 000 km
12 let 8,2 % 6,1 % 7,7 % 182 000 km 164 000 km
13 let 8,3 % 8,2 % 7,7 % 191 000 km 183 000 km
14 let 8,9 % 8,6 % 8,7 % 202 000 km 192 000 km
15 let 9,6 % 9,1 % 8,8 % 206 000 km 206 000 km
16 let 8,8 % 8,1 % 9,6 % 217 000 km 222 000 km
17 let 9,7 % – 9,5 % 218 000 km –
18 let 10,6 % – 10,0 % 226 000 km –
19 let 9,9 % – 10,0 % 224 000 km –
20 let 10,4 % – 10,4 % 226 000 km –
21 let 10,7 % – 10,5 % 225 000 km –
22 let 11,6 % – 10,8 % 223 000 km –
23 let 11,8 % – 10,8 % 225 000 km –
24 let 11,8 % – 11,0 % 225 000 km –
25 let 11,3 % – 11,3 % 220 000 km –
26 let 14,2 % – 11,2 % – –
27 let 14,4 % – 11,0 % – –
28 let 17,9 % – 10,9 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadScenicVersoVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 69,8 18,0 52,2
Kabina a karoserie 6.2 47,0 13,0 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 45,1 16,0 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 44,2 16,0 43,2
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 25,3 3,6 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 19,9 4,2 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 15,7 7,3 11,3
Stav skel 3.2 10,1 5,7 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Renault Scenic
ScenicProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín59 3119,5 %≈ průměr
Nafta44 1999,0 %+9 %
Plyn (LPG, CNG)4 51311,7 %+26 %
Toyota Verso
VersoProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín8 2173,6 %−31 %
Nafta4 4775,4 %−11 %
Plyn (LPG, CNG)2859,8 %+75 %

Vybíráte mezi Scenic a Verso? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Renault Scenic · Toyota Verso · žebříček segmentu MPV · další srovnání