Srovnání podle STK · Osobní dodávky a mikrobusy

Renault Trafic vs. Volkswagen Multivan

Renault Trafic má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 82 % častěji než Volkswagen Multivan stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Trafic +49 % proti průměru, Multivan −18 % proti průměru.

Renault TraficVolkswagen Multivan
Neúspěšných prohlídek9,6 %6,3 %
Proti průměru (stejné stáří)+49 %−18 %
Průměrné stáří při prohlídce10,9 roku14,4 roku
Prohlídek v datech28 97644 954

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 1 5 9 13 17 21 25 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Multivan: 7,5 % Renault Trafic: 16,2 %
  • Renault Trafic
  • Volkswagen Multivan
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříRenault TraficVolkswagen MultivanVšechna osobní auta
1 rok2,8 %–2,6 %
2 roky0,9 %–2,8 %
3 roky5,8 %3,3 %2,4 %
4 roky7,1 %3,7 %3,3 %
5 let7,6 %3,3 %2,9 %
6 let8,3 %4,2 %4,0 %
7 let7,3 %4,1 %4,0 %
8 let10,6 %5,4 %5,2 %
9 let8,6 %5,2 %5,2 %
10 let10,9 %5,8 %6,4 %
11 let10,8 %5,7 %6,6 %
12 let9,8 %6,2 %7,7 %
13 let11,9 %6,2 %7,7 %
14 let11,9 %7,1 %8,7 %
15 let10,6 %7,0 %8,8 %
16 let9,9 %7,1 %9,6 %
17 let11,6 %7,1 %9,5 %
18 let11,2 %7,2 %10,0 %
19 let10,8 %9,0 %10,0 %
20 let10,8 %7,5 %10,4 %
21 let12,9 %7,5 %10,5 %
22 let11,5 %6,6 %10,8 %
23 let16,2 %8,5 %10,8 %
24 let–7,6 %11,0 %
25 let–6,5 %11,3 %
26 let–8,8 %11,2 %
27 let–9,7 %11,0 %
28 let–9,7 %10,9 %
29 let–7,5 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříTraficMultivanVšechna autaNajeto – TraficNajeto – Multivan
1 rok 2,8 % – 2,6 % 33 000 km 26 000 km
2 roky 0,9 % – 2,8 % 70 000 km 49 000 km
3 roky 5,8 % 3,3 % 2,4 % 95 000 km 74 000 km
4 roky 7,1 % 3,7 % 3,3 % 102 000 km 81 000 km
5 let 7,6 % 3,3 % 2,9 % 118 000 km 110 000 km
6 let 8,3 % 4,2 % 4,0 % 135 000 km 122 000 km
7 let 7,3 % 4,1 % 4,0 % 169 000 km 152 000 km
8 let 10,6 % 5,4 % 5,2 % 187 000 km 167 000 km
9 let 8,6 % 5,2 % 5,2 % 197 000 km 198 000 km
10 let 10,9 % 5,8 % 6,4 % 216 000 km 202 000 km
11 let 10,8 % 5,7 % 6,6 % 229 000 km 217 000 km
12 let 9,8 % 6,2 % 7,7 % 247 000 km 240 000 km
13 let 11,9 % 6,2 % 7,7 % 247 000 km 256 000 km
14 let 11,9 % 7,1 % 8,7 % 255 000 km 261 000 km
15 let 10,6 % 7,0 % 8,8 % 272 000 km 278 000 km
16 let 9,9 % 7,1 % 9,6 % 285 000 km 292 000 km
17 let 11,6 % 7,1 % 9,5 % 289 000 km 304 000 km
18 let 11,2 % 7,2 % 10,0 % 298 000 km 314 000 km
19 let 10,8 % 9,0 % 10,0 % 297 000 km 322 000 km
20 let 10,8 % 7,5 % 10,4 % 304 000 km 333 000 km
21 let 12,9 % 7,5 % 10,5 % 319 000 km 335 000 km
22 let 11,5 % 6,6 % 10,8 % 321 000 km 351 000 km
23 let 16,2 % 8,5 % 10,8 % 323 000 km 368 000 km
24 let – 7,6 % 11,0 % 294 000 km 383 000 km
25 let – 6,5 % 11,3 % – 380 000 km
26 let – 8,8 % 11,2 % – –
27 let – 9,7 % 11,0 % – –
28 let – 9,7 % 10,9 % – –
29 let – 7,5 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadTraficMultivanVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 96,5 38,1 52,2
Kabina a karoserie 6.2 70,1 28,9 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 66,1 18,7 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 59,7 31,9 43,2
Mechanický stav řízení 2.1 36,0 15,0 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 30,3 15,8 18,1
Stav skel 3.2 27,3 12,9 10,9
Osvětlení registrační značky 4.7 17,8 15,1 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Renault Trafic
TraficProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Nafta28 7679,6 %+49 %
Volkswagen Multivan
MultivanProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín5263,6 %−30 %
Nafta44 1306,3 %−18 %
Plyn (LPG, CNG)1679,6 %−3 %

Vybíráte mezi Trafic a Multivan? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Renault Trafic · Volkswagen Multivan · žebříček segmentu Osobní dodávky a mikrobusy · další srovnání