Srovnání podle STK · Osobní dodávky a mikrobusy

Renault Trafic vs. Volkswagen Transporter

Renault Trafic má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 59 % častěji než Volkswagen Transporter stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Trafic +49 % proti průměru, Transporter −7 % proti průměru.

Renault TraficVolkswagen Transporter
Neúspěšných prohlídek9,6 %7,7 %
Proti průměru (stejné stáří)+49 %−7 %
Průměrné stáří při prohlídce10,9 roku15,8 roku
Prohlídek v datech28 97688 218

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 0 4 8 12 16 20 24 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Transporter: 11,1 % Renault Trafic: 16,2 %
  • Renault Trafic
  • Volkswagen Transporter
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříRenault TraficVolkswagen TransporterVšechna osobní auta
0 let–0,3 %1,7 %
1 rok2,8 %1,2 %2,6 %
2 roky0,9 %1,0 %2,8 %
3 roky5,8 %2,6 %2,4 %
4 roky7,1 %2,9 %3,3 %
5 let7,6 %3,2 %2,9 %
6 let8,3 %4,4 %4,0 %
7 let7,3 %4,1 %4,0 %
8 let10,6 %5,7 %5,2 %
9 let8,6 %5,8 %5,2 %
10 let10,9 %6,0 %6,4 %
11 let10,8 %6,1 %6,6 %
12 let9,8 %6,5 %7,7 %
13 let11,9 %7,6 %7,7 %
14 let11,9 %7,5 %8,7 %
15 let10,6 %8,5 %8,8 %
16 let9,9 %8,3 %9,6 %
17 let11,6 %8,7 %9,5 %
18 let11,2 %9,1 %10,0 %
19 let10,8 %9,8 %10,0 %
20 let10,8 %9,6 %10,4 %
21 let12,9 %9,9 %10,5 %
22 let11,5 %9,3 %10,8 %
23 let16,2 %10,0 %10,8 %
24 let–10,4 %11,0 %
25 let–10,4 %11,3 %
26 let–10,1 %11,2 %
27 let–9,2 %11,0 %
28 let–10,4 %10,9 %
29 let–11,1 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříTraficTransporterVšechna autaNajeto – TraficNajeto – Transporter
0 let – 0,3 % 1,7 % – –
1 rok 2,8 % 1,2 % 2,6 % 33 000 km 29 000 km
2 roky 0,9 % 1,0 % 2,8 % 70 000 km 82 000 km
3 roky 5,8 % 2,6 % 2,4 % 95 000 km 99 000 km
4 roky 7,1 % 2,9 % 3,3 % 102 000 km 137 000 km
5 let 7,6 % 3,2 % 2,9 % 118 000 km 146 000 km
6 let 8,3 % 4,4 % 4,0 % 135 000 km 177 000 km
7 let 7,3 % 4,1 % 4,0 % 169 000 km 192 000 km
8 let 10,6 % 5,7 % 5,2 % 187 000 km 216 000 km
9 let 8,6 % 5,8 % 5,2 % 197 000 km 233 000 km
10 let 10,9 % 6,0 % 6,4 % 216 000 km 252 000 km
11 let 10,8 % 6,1 % 6,6 % 229 000 km 266 000 km
12 let 9,8 % 6,5 % 7,7 % 247 000 km 277 000 km
13 let 11,9 % 7,6 % 7,7 % 247 000 km 290 000 km
14 let 11,9 % 7,5 % 8,7 % 255 000 km 298 000 km
15 let 10,6 % 8,5 % 8,8 % 272 000 km 305 000 km
16 let 9,9 % 8,3 % 9,6 % 285 000 km 315 000 km
17 let 11,6 % 8,7 % 9,5 % 289 000 km 322 000 km
18 let 11,2 % 9,1 % 10,0 % 298 000 km 332 000 km
19 let 10,8 % 9,8 % 10,0 % 297 000 km 337 000 km
20 let 10,8 % 9,6 % 10,4 % 304 000 km 347 000 km
21 let 12,9 % 9,9 % 10,5 % 319 000 km 354 000 km
22 let 11,5 % 9,3 % 10,8 % 321 000 km 361 000 km
23 let 16,2 % 10,0 % 10,8 % 323 000 km 366 000 km
24 let – 10,4 % 11,0 % 294 000 km 366 000 km
25 let – 10,4 % 11,3 % – 366 000 km
26 let – 10,1 % 11,2 % – –
27 let – 9,2 % 11,0 % – –
28 let – 10,4 % 10,9 % – –
29 let – 11,1 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadTraficTransporterVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 96,5 124,1 52,2
Kabina a karoserie 6.2 70,1 102,8 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 59,7 95,3 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 66,1 56,6 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 30,3 50,7 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 36,0 45,1 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 17,8 41,7 11,3
Stav skel 3.2 27,3 32,7 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Renault Trafic
TraficProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Nafta28 7679,6 %+49 %
Volkswagen Transporter
TransporterProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín2 2179,0 %−11 %
Nafta74 4667,8 %−7 %
Plyn (LPG, CNG)43312,9 %+26 %

Vybíráte mezi Trafic a Transporter? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Renault Trafic · Volkswagen Transporter · žebříček segmentu Osobní dodávky a mikrobusy · další srovnání