Srovnání podle STK · Vyšší a luxusní třída
Renault Vel vs. Volvo V70
Ve spolehlivosti podle STK se Renault Vel a Volvo V70 stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Vel −19 % proti průměru, V70 −16 % proti průměru.
| Renault Vel | Volvo V70 | |
|---|---|---|
| Neúspěšných prohlídek | 7,7 % | 7,8 % |
| Proti průměru (stejné stáří) | −19 % | −16 % |
| Průměrné stáří při prohlídce | 16,9 roku | 17,5 roku |
| Prohlídek v datech | 444 | 23 506 |
Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika
Podle stáří
Kolik aut neprojde v jakém věku
Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.
- Renault Vel
- Volvo V70
- Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Renault Vel | Volvo V70 | Všechna osobní auta |
|---|---|---|---|
| 5 let | – | 4,6 % | 2,9 % |
| 6 let | – | 3,3 % | 4,0 % |
| 7 let | – | 3,3 % | 4,0 % |
| 8 let | – | 5,2 % | 5,2 % |
| 9 let | – | 5,5 % | 5,2 % |
| 10 let | – | 4,5 % | 6,4 % |
| 11 let | – | 6,6 % | 6,6 % |
| 12 let | – | 7,9 % | 7,7 % |
| 13 let | – | 7,2 % | 7,7 % |
| 14 let | – | 7,8 % | 8,7 % |
| 15 let | – | 7,2 % | 8,8 % |
| 16 let | 4,9 % | 7,2 % | 9,6 % |
| 17 let | – | 8,5 % | 9,5 % |
| 18 let | 5,6 % | 8,2 % | 10,0 % |
| 19 let | – | 7,6 % | 10,0 % |
| 20 let | – | 8,7 % | 10,4 % |
| 21 let | – | 8,5 % | 10,5 % |
| 22 let | – | 9,6 % | 10,8 % |
| 23 let | – | 8,4 % | 10,8 % |
| 24 let | – | 9,7 % | 11,0 % |
| 25 let | – | 8,3 % | 11,3 % |
| 26 let | – | 8,3 % | 11,2 % |
| 27 let | – | 10,9 % | 11,0 % |
| 28 let | – | 10,5 % | 10,9 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr
Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.
Závady
Na co se u nich na STK přijde
Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.
Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.
Palivo
Benzín, nafta, nebo plyn
Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.
| Vel | Prohlídek | Neúspěšných | Proti průměru |
|---|---|---|---|
| Benzín | 109 | 13,8 % | +42 % |
| Nafta | 289 | 4,8 % | −48 % |
| V70 | Prohlídek | Neúspěšných | Proti průměru |
|---|---|---|---|
| Benzín | 3 468 | 7,1 % | −27 % |
| Nafta | 18 551 | 7,7 % | −16 % |
| Plyn (LPG, CNG) | 1 446 | 11,8 % | +23 % |
Vybíráte mezi Vel a V70? Prověřte konkrétní auto.
Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.
Plná prověrka na carVerticalDetail modelů: Renault Vel · Volvo V70 · žebříček segmentu Vyšší a luxusní třída · další srovnání