Srovnání podle STK · Malá auta
Škoda Fabia vs. Škoda Felicia
Škoda Felicia má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 1 % častěji než Škoda Fabia stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Fabia −5 % proti průměru, Felicia −3 % proti průměru.
| Škoda Fabia | Škoda Felicia | |
|---|---|---|
| Neúspěšných prohlídek | 7,9 % | 10,4 % |
| Proti průměru (stejné stáří) | −5 % | −3 % |
| Průměrné stáří při prohlídce | 14,9 roku | 23,8 roku |
| Prohlídek v datech | 1 670 439 | 255 368 |
Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika
Podle stáří
Kolik aut neprojde v jakém věku
Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.
- Škoda Fabia
- Škoda Felicia
- Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Škoda Fabia | Škoda Felicia | Všechna osobní auta |
|---|---|---|---|
| 0 let | 2,6 % | – | 1,7 % |
| 1 rok | 4,7 % | – | 2,6 % |
| 2 roky | 5,9 % | – | 2,8 % |
| 3 roky | 1,7 % | – | 2,4 % |
| 4 roky | 2,3 % | – | 3,3 % |
| 5 let | 2,2 % | – | 2,9 % |
| 6 let | 2,9 % | – | 4,0 % |
| 7 let | 3,1 % | – | 4,0 % |
| 8 let | 4,3 % | – | 5,2 % |
| 9 let | 4,1 % | – | 5,2 % |
| 10 let | 5,4 % | – | 6,4 % |
| 11 let | 5,3 % | – | 6,6 % |
| 12 let | 6,9 % | – | 7,7 % |
| 13 let | 6,8 % | – | 7,7 % |
| 14 let | 8,3 % | – | 8,7 % |
| 15 let | 8,5 % | – | 8,8 % |
| 16 let | 9,7 % | – | 9,6 % |
| 17 let | 9,2 % | 8,3 % | 9,5 % |
| 18 let | 10,1 % | 10,3 % | 10,0 % |
| 19 let | 9,6 % | 10,1 % | 10,0 % |
| 20 let | 10,2 % | 10,9 % | 10,4 % |
| 21 let | 10,3 % | 9,7 % | 10,5 % |
| 22 let | 10,9 % | 10,2 % | 10,8 % |
| 23 let | 11,0 % | 10,0 % | 10,8 % |
| 24 let | 11,7 % | 10,3 % | 11,0 % |
| 25 let | 11,5 % | 10,7 % | 11,3 % |
| 26 let | 9,9 % | 10,8 % | 11,2 % |
| 27 let | – | 11,4 % | 11,0 % |
| 28 let | – | 11,4 % | 10,9 % |
| 29 let | – | 12,1 % | 10,6 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr
Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.
Závady
Na co se u nich na STK přijde
Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.
Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.
Palivo
Benzín, nafta, nebo plyn
Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.
| Fabia | Prohlídek | Neúspěšných | Proti průměru |
|---|---|---|---|
| Benzín | 1 401 469 | 7,6 % | −7 % |
| Nafta | 227 015 | 8,8 % | +3 % |
| Plyn (LPG, CNG) | 39 134 | 11,3 % | +28 % |
| Felicia | Prohlídek | Neúspěšných | Proti průměru |
|---|---|---|---|
| Benzín | 224 377 | 10,2 % | −5 % |
| Nafta | 11 878 | 11,4 % | +5 % |
| Plyn (LPG, CNG) | 10 302 | 13,6 % | +26 % |
Vybíráte mezi Fabia a Felicia? Prověřte konkrétní auto.
Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.
Plná prověrka na carVerticalDetail modelů: Škoda Fabia · Škoda Felicia · žebříček segmentu Malá auta · další srovnání