Srovnání podle STK · Malá auta

Škoda Fabia vs. Suzuki Ignis

Ve spolehlivosti podle STK se Škoda Fabia a Suzuki Ignis stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Fabia −5 % proti průměru, Ignis −3 % proti průměru.

Škoda FabiaSuzuki Ignis
Neúspěšných prohlídek7,9 %7,5 %
Proti průměru (stejné stáří)−5 %−3 %
Průměrné stáří při prohlídce14,9 roku13,8 roku
Prohlídek v datech1 670 43922 907

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 0 4 8 12 16 20 26 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 11,2 % Suzuki Ignis: 11,8 % Škoda Fabia: 9,9 %
  • Škoda Fabia
  • Suzuki Ignis
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříŠkoda FabiaSuzuki IgnisVšechna osobní auta
0 let2,6 %–1,7 %
1 rok4,7 %–2,6 %
2 roky5,9 %–2,8 %
3 roky1,7 %0,8 %2,4 %
4 roky2,3 %1,7 %3,3 %
5 let2,2 %1,4 %2,9 %
6 let2,9 %3,0 %4,0 %
7 let3,1 %2,3 %4,0 %
8 let4,3 %2,7 %5,2 %
9 let4,1 %–5,2 %
10 let5,4 %–6,4 %
11 let5,3 %5,7 %6,6 %
12 let6,9 %9,3 %7,7 %
13 let6,8 %7,3 %7,7 %
14 let8,3 %8,1 %8,7 %
15 let8,5 %7,5 %8,8 %
16 let9,7 %9,3 %9,6 %
17 let9,2 %9,3 %9,5 %
18 let10,1 %9,9 %10,0 %
19 let9,6 %10,8 %10,0 %
20 let10,2 %11,8 %10,4 %
21 let10,3 %14,0 %10,5 %
22 let10,9 %12,1 %10,8 %
23 let11,0 %13,8 %10,8 %
24 let11,7 %11,8 %11,0 %
25 let11,5 %–11,3 %
26 let9,9 %–11,2 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříFabiaIgnisVšechna autaNajeto – FabiaNajeto – Ignis
0 let 2,6 % – 1,7 % – –
1 rok 4,7 % – 2,6 % 14 000 km –
2 roky 5,9 % – 2,8 % 30 000 km 19 000 km
3 roky 1,7 % 0,8 % 2,4 % 51 000 km 27 000 km
4 roky 2,3 % 1,7 % 3,3 % 53 000 km 31 000 km
5 let 2,2 % 1,4 % 2,9 % 66 000 km 46 000 km
6 let 2,9 % 3,0 % 4,0 % 72 000 km 47 000 km
7 let 3,1 % 2,3 % 4,0 % 90 000 km 61 000 km
8 let 4,3 % 2,7 % 5,2 % 103 000 km 63 000 km
9 let 4,1 % – 5,2 % 112 000 km –
10 let 5,4 % – 6,4 % 127 000 km –
11 let 5,3 % 5,7 % 6,6 % 139 000 km –
12 let 6,9 % 9,3 % 7,7 % 154 000 km –
13 let 6,8 % 7,3 % 7,7 % 154 000 km –
14 let 8,3 % 8,1 % 8,7 % 170 000 km 173 000 km
15 let 8,5 % 7,5 % 8,8 % 165 000 km 154 000 km
16 let 9,7 % 9,3 % 9,6 % 178 000 km 154 000 km
17 let 9,2 % 9,3 % 9,5 % 182 000 km 138 000 km
18 let 10,1 % 9,9 % 10,0 % 194 000 km 150 000 km
19 let 9,6 % 10,8 % 10,0 % 194 000 km 157 000 km
20 let 10,2 % 11,8 % 10,4 % 200 000 km 164 000 km
21 let 10,3 % 14,0 % 10,5 % 195 000 km 173 000 km
22 let 10,9 % 12,1 % 10,8 % 197 000 km 184 000 km
23 let 11,0 % 13,8 % 10,8 % 197 000 km 171 000 km
24 let 11,7 % 11,8 % 11,0 % 200 000 km 177 000 km
25 let 11,5 % – 11,3 % 199 000 km –
26 let 9,9 % – 11,2 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadFabiaIgnisVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 40,5 42,3 52,2
Kabina a karoserie 6.2 37,3 33,3 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 35,2 36,5 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 35,9 28,4 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 16,9 13,6 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 11,8 12,1 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 9,3 8,6 11,3
Stav skel 3.2 8,3 6,5 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Škoda Fabia
FabiaProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín1 401 4697,6 %−7 %
Nafta227 0158,8 %+3 %
Plyn (LPG, CNG)39 13411,3 %+28 %
Suzuki Ignis
IgnisProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín21 7347,2 %−6 %
Nafta44612,3 %+27 %
Plyn (LPG, CNG)65313,8 %+48 %

Vybíráte mezi Fabia a Ignis? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Škoda Fabia · Suzuki Ignis · žebříček segmentu Malá auta · další srovnání