Srovnání podle STK · Malá auta

Škoda Fabia vs. Toyota Yaris

Škoda Fabia má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 8 % častěji než Toyota Yaris stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Fabia −5 % proti průměru, Yaris −11 % proti průměru.

Škoda FabiaToyota Yaris
Neúspěšných prohlídek7,9 %6,7 %
Proti průměru (stejné stáří)−5 %−11 %
Průměrné stáří při prohlídce14,9 roku13,4 roku
Prohlídek v datech1 670 439122 616

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 0 4 8 12 16 20 24 27 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 11,0 % Toyota Yaris: 9,2 % Škoda Fabia: 9,9 %
  • Škoda Fabia
  • Toyota Yaris
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříŠkoda FabiaToyota YarisVšechna osobní auta
0 let2,6 %–1,7 %
1 rok4,7 %–2,6 %
2 roky5,9 %–2,8 %
3 roky1,7 %1,9 %2,4 %
4 roky2,3 %2,4 %3,3 %
5 let2,2 %2,7 %2,9 %
6 let2,9 %3,5 %4,0 %
7 let3,1 %3,1 %4,0 %
8 let4,3 %4,2 %5,2 %
9 let4,1 %3,8 %5,2 %
10 let5,4 %4,6 %6,4 %
11 let5,3 %4,4 %6,6 %
12 let6,9 %5,8 %7,7 %
13 let6,8 %6,4 %7,7 %
14 let8,3 %7,4 %8,7 %
15 let8,5 %6,9 %8,8 %
16 let9,7 %8,0 %9,6 %
17 let9,2 %9,0 %9,5 %
18 let10,1 %9,9 %10,0 %
19 let9,6 %9,2 %10,0 %
20 let10,2 %9,7 %10,4 %
21 let10,3 %10,0 %10,5 %
22 let10,9 %10,6 %10,8 %
23 let11,0 %10,6 %10,8 %
24 let11,7 %12,9 %11,0 %
25 let11,5 %13,6 %11,3 %
26 let9,9 %14,7 %11,2 %
27 let–9,2 %11,0 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříFabiaYarisVšechna autaNajeto – FabiaNajeto – Yaris
0 let 2,6 % – 1,7 % – –
1 rok 4,7 % – 2,6 % 14 000 km 15 000 km
2 roky 5,9 % – 2,8 % 30 000 km 30 000 km
3 roky 1,7 % 1,9 % 2,4 % 51 000 km 38 000 km
4 roky 2,3 % 2,4 % 3,3 % 53 000 km 39 000 km
5 let 2,2 % 2,7 % 2,9 % 66 000 km 49 000 km
6 let 2,9 % 3,5 % 4,0 % 72 000 km 53 000 km
7 let 3,1 % 3,1 % 4,0 % 90 000 km 64 000 km
8 let 4,3 % 4,2 % 5,2 % 103 000 km 68 000 km
9 let 4,1 % 3,8 % 5,2 % 112 000 km 77 000 km
10 let 5,4 % 4,6 % 6,4 % 127 000 km 85 000 km
11 let 5,3 % 4,4 % 6,6 % 139 000 km 97 000 km
12 let 6,9 % 5,8 % 7,7 % 154 000 km 105 000 km
13 let 6,8 % 6,4 % 7,7 % 154 000 km 111 000 km
14 let 8,3 % 7,4 % 8,7 % 170 000 km 119 000 km
15 let 8,5 % 6,9 % 8,8 % 165 000 km 127 000 km
16 let 9,7 % 8,0 % 9,6 % 178 000 km 137 000 km
17 let 9,2 % 9,0 % 9,5 % 182 000 km 146 000 km
18 let 10,1 % 9,9 % 10,0 % 194 000 km 156 000 km
19 let 9,6 % 9,2 % 10,0 % 194 000 km 164 000 km
20 let 10,2 % 9,7 % 10,4 % 200 000 km 168 000 km
21 let 10,3 % 10,0 % 10,5 % 195 000 km 170 000 km
22 let 10,9 % 10,6 % 10,8 % 197 000 km 175 000 km
23 let 11,0 % 10,6 % 10,8 % 197 000 km 179 000 km
24 let 11,7 % 12,9 % 11,0 % 200 000 km 181 000 km
25 let 11,5 % 13,6 % 11,3 % 199 000 km 178 000 km
26 let 9,9 % 14,7 % 11,2 % – –
27 let – 9,2 % 11,0 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadFabiaYarisVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 40,5 30,0 52,2
Kabina a karoserie 6.2 37,3 29,9 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 35,9 30,6 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 35,2 32,0 43,2
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 16,9 9,8 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 11,8 6,6 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 9,3 6,5 11,3
Stav skel 3.2 8,3 4,9 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Škoda Fabia
FabiaProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín1 401 4697,6 %−7 %
Nafta227 0158,8 %+3 %
Plyn (LPG, CNG)39 13411,3 %+28 %
Toyota Yaris
YarisProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín117 9986,5 %−13 %
Nafta3 29310,9 %+16 %
Plyn (LPG, CNG)1 11610,8 %+34 %

Vybíráte mezi Fabia a Yaris? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Škoda Fabia · Toyota Yaris · žebříček segmentu Malá auta · další srovnání