Srovnání podle STK · Malá auta

Škoda Fabia vs. Volkswagen Polo

Ve spolehlivosti podle STK se Škoda Fabia a Volkswagen Polo stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Fabia −5 % proti průměru, Polo −5 % proti průměru.

Škoda FabiaVolkswagen Polo
Neúspěšných prohlídek7,9 %8,3 %
Proti průměru (stejné stáří)−5 %−5 %
Průměrné stáří při prohlídce14,9 roku16,2 roku
Prohlídek v datech1 670 439127 131

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 0 4 8 12 16 20 24 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Polo: 10,6 % Škoda Fabia: 9,9 %
  • Škoda Fabia
  • Volkswagen Polo
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříŠkoda FabiaVolkswagen PoloVšechna osobní auta
0 let2,6 %–1,7 %
1 rok4,7 %–2,6 %
2 roky5,9 %–2,8 %
3 roky1,7 %2,0 %2,4 %
4 roky2,3 %2,6 %3,3 %
5 let2,2 %2,6 %2,9 %
6 let2,9 %3,3 %4,0 %
7 let3,1 %3,7 %4,0 %
8 let4,3 %4,3 %5,2 %
9 let4,1 %4,8 %5,2 %
10 let5,4 %5,2 %6,4 %
11 let5,3 %5,9 %6,6 %
12 let6,9 %6,9 %7,7 %
13 let6,8 %7,1 %7,7 %
14 let8,3 %8,7 %8,7 %
15 let8,5 %8,3 %8,8 %
16 let9,7 %10,0 %9,6 %
17 let9,2 %9,4 %9,5 %
18 let10,1 %9,7 %10,0 %
19 let9,6 %9,4 %10,0 %
20 let10,2 %9,7 %10,4 %
21 let10,3 %9,9 %10,5 %
22 let10,9 %10,4 %10,8 %
23 let11,0 %11,0 %10,8 %
24 let11,7 %10,0 %11,0 %
25 let11,5 %9,7 %11,3 %
26 let9,9 %10,6 %11,2 %
27 let–12,7 %11,0 %
28 let–13,4 %10,9 %
29 let–10,6 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříFabiaPoloVšechna autaNajeto – FabiaNajeto – Polo
0 let 2,6 % – 1,7 % – –
1 rok 4,7 % – 2,6 % 14 000 km 12 000 km
2 roky 5,9 % – 2,8 % 30 000 km 30 000 km
3 roky 1,7 % 2,0 % 2,4 % 51 000 km 39 000 km
4 roky 2,3 % 2,6 % 3,3 % 53 000 km 49 000 km
5 let 2,2 % 2,6 % 2,9 % 66 000 km 58 000 km
6 let 2,9 % 3,3 % 4,0 % 72 000 km 66 000 km
7 let 3,1 % 3,7 % 4,0 % 90 000 km 80 000 km
8 let 4,3 % 4,3 % 5,2 % 103 000 km 88 000 km
9 let 4,1 % 4,8 % 5,2 % 112 000 km 98 000 km
10 let 5,4 % 5,2 % 6,4 % 127 000 km 109 000 km
11 let 5,3 % 5,9 % 6,6 % 139 000 km 124 000 km
12 let 6,9 % 6,9 % 7,7 % 154 000 km 139 000 km
13 let 6,8 % 7,1 % 7,7 % 154 000 km 144 000 km
14 let 8,3 % 8,7 % 8,7 % 170 000 km 154 000 km
15 let 8,5 % 8,3 % 8,8 % 165 000 km 153 000 km
16 let 9,7 % 10,0 % 9,6 % 178 000 km 152 000 km
17 let 9,2 % 9,4 % 9,5 % 182 000 km 158 000 km
18 let 10,1 % 9,7 % 10,0 % 194 000 km 169 000 km
19 let 9,6 % 9,4 % 10,0 % 194 000 km 177 000 km
20 let 10,2 % 9,7 % 10,4 % 200 000 km 180 000 km
21 let 10,3 % 9,9 % 10,5 % 195 000 km 184 000 km
22 let 10,9 % 10,4 % 10,8 % 197 000 km 185 000 km
23 let 11,0 % 11,0 % 10,8 % 197 000 km 187 000 km
24 let 11,7 % 10,0 % 11,0 % 200 000 km 183 000 km
25 let 11,5 % 9,7 % 11,3 % 199 000 km 181 000 km
26 let 9,9 % 10,6 % 11,2 % – –
27 let – 12,7 % 11,0 % – –
28 let – 13,4 % 10,9 % – –
29 let – 10,6 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadFabiaPoloVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 40,5 45,5 52,2
Kabina a karoserie 6.2 37,3 38,0 43,0
Podvozek, rám a výfuk 6.1 35,2 36,2 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 35,9 31,7 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 16,9 17,6 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 11,8 13,3 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 9,3 11,9 11,3
Stav skel 3.2 8,3 8,1 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Škoda Fabia
FabiaProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín1 401 4697,6 %−7 %
Nafta227 0158,8 %+3 %
Plyn (LPG, CNG)39 13411,3 %+28 %
Volkswagen Polo
PoloProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín105 4338,1 %−6 %
Nafta19 3329,2 %−3 %
Plyn (LPG, CNG)1 63110,7 %+26 %

Vybíráte mezi Fabia a Polo? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Škoda Fabia · Volkswagen Polo · žebříček segmentu Malá auta · další srovnání