Srovnání podle STK · Malá auta
Škoda Felicia vs. Subaru Justy
Ve spolehlivosti podle STK se Škoda Felicia a Subaru Justy stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Felicia −3 % proti průměru, Justy +3 % proti průměru.
| Škoda Felicia | Subaru Justy | |
|---|---|---|
| Neúspěšných prohlídek | 10,4 % | 9,8 % |
| Proti průměru (stejné stáří) | −3 % | +3 % |
| Průměrné stáří při prohlídce | 23,8 roku | 17,8 roku |
| Prohlídek v datech | 255 368 | 3 595 |
Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika
Podle stáří
Kolik aut neprojde v jakém věku
Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.
- Škoda Felicia
- Subaru Justy
- Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
| Stáří | Škoda Felicia | Subaru Justy | Všechna osobní auta |
|---|---|---|---|
| 11 let | – | 6,5 % | 6,6 % |
| 12 let | – | 5,6 % | 7,7 % |
| 13 let | – | 3,6 % | 7,7 % |
| 14 let | – | 9,7 % | 8,7 % |
| 15 let | – | 8,1 % | 8,8 % |
| 16 let | – | 12,1 % | 9,6 % |
| 17 let | 8,3 % | 9,8 % | 9,5 % |
| 18 let | 10,3 % | 9,9 % | 10,0 % |
| 19 let | 10,1 % | 9,6 % | 10,0 % |
| 20 let | 10,9 % | 12,7 % | 10,4 % |
| 21 let | 9,7 % | 11,3 % | 10,5 % |
| 22 let | 10,2 % | 7,8 % | 10,8 % |
| 23 let | 10,0 % | 9,0 % | 10,8 % |
| 24 let | 10,3 % | – | 11,0 % |
| 25 let | 10,7 % | – | 11,3 % |
| 26 let | 10,8 % | – | 11,2 % |
| 27 let | 11,4 % | – | 11,0 % |
| 28 let | 11,4 % | – | 10,9 % |
| 29 let | 12,1 % | – | 10,6 % |
Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr
Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.
Závady
Na co se u nich na STK přijde
Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.
Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.
Palivo
Benzín, nafta, nebo plyn
Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.
| Felicia | Prohlídek | Neúspěšných | Proti průměru |
|---|---|---|---|
| Benzín | 224 377 | 10,2 % | −5 % |
| Nafta | 11 878 | 11,4 % | +5 % |
| Plyn (LPG, CNG) | 10 302 | 13,6 % | +26 % |
| Justy | Prohlídek | Neúspěšných | Proti průměru |
|---|---|---|---|
| Benzín | 3 299 | 9,8 % | +3 % |
| Plyn (LPG, CNG) | 168 | 11,3 % | +20 % |
Vybíráte mezi Felicia a Justy? Prověřte konkrétní auto.
Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.
Plná prověrka na carVerticalDetail modelů: Škoda Felicia · Subaru Justy · žebříček segmentu Malá auta · další srovnání