Srovnání podle STK · SUV a crossovery

Škoda Kodiaq vs. SsangYong Korando

SsangYong Korando má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 79 % častěji než Škoda Kodiaq stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Kodiaq −30 % proti průměru, Korando +26 % proti průměru.

Škoda KodiaqSsangYong Korando
Neúspěšných prohlídek2,2 %4,5 %
Proti průměru (stejné stáří)−30 %+26 %
Průměrné stáří při prohlídce4,6 roku5,3 roku
Prohlídek v datech77 8523 631

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 2,0 4,0 6,0 8,0 0 2 4 6 8 9 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 5,2 % SsangYong Korando: 6,3 % Škoda Kodiaq: 3,9 %
  • Škoda Kodiaq
  • SsangYong Korando
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříŠkoda KodiaqSsangYong KorandoVšechna osobní auta
0 let0,7 %–1,7 %
1 rok0,5 %–2,6 %
2 roky0,8 %–2,8 %
3 roky1,6 %3,3 %2,4 %
4 roky2,2 %3,5 %3,3 %
5 let2,2 %6,3 %2,9 %
6 let3,1 %6,3 %4,0 %
7 let3,1 %–4,0 %
8 let3,0 %–5,2 %
9 let3,9 %–5,2 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříKodiaqKorandoVšechna autaNajeto – KodiaqNajeto – Korando
0 let 0,7 % – 1,7 % – –
1 rok 0,5 % – 2,6 % 24 000 km 20 000 km
2 roky 0,8 % – 2,8 % 48 000 km 32 000 km
3 roky 1,6 % 3,3 % 2,4 % 88 000 km 44 000 km
4 roky 2,2 % 3,5 % 3,3 % 99 000 km 48 000 km
5 let 2,2 % 6,3 % 2,9 % 122 000 km 62 000 km
6 let 3,1 % 6,3 % 4,0 % 131 000 km 71 000 km
7 let 3,1 % – 4,0 % 154 000 km –
8 let 3,0 % – 5,2 % 156 000 km –
9 let 3,9 % – 5,2 % 178 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadKodiaqKorandoVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 1,8 9,3 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 0,7 8,2 43,2
Kabina a karoserie 6.2 0,3 6,1 43,0
Stav skel 3.2 4,8 3,0 10,9
Mechanický stav řízení 2.1 0,4 3,8 15,6
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 0,7 3,7 29,3
Osvětlení registrační značky 4.7 0,1 3,7 11,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 0,3 3,6 18,1

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Škoda Kodiaq
KodiaqProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín15 5012,0 %−34 %
Nafta61 4782,3 %−28 %
SsangYong Korando
KorandoProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3 0173,8 %+37 %
Nafta5578,1 %+9 %

Vybíráte mezi Kodiaq a Korando? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Škoda Kodiaq · SsangYong Korando · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání