Srovnání podle STK · SUV a crossovery

Škoda Kodiaq vs. SsangYong Musso

Ve spolehlivosti podle STK se Škoda Kodiaq a SsangYong Musso stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Kodiaq −30 % proti průměru, Musso na úrovni průměru.

Škoda KodiaqSsangYong Musso
Neúspěšných prohlídek2,2 %10,5 %
Proti průměru (stejné stáří)−30 %≈ průměr
Průměrné stáří při prohlídce4,6 roku22,8 roku
Prohlídek v datech77 852458

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 0 2 4 6 8 23 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,8 % SsangYong Musso: 10,8 % Škoda Kodiaq: 3,9 %
  • Škoda Kodiaq
  • SsangYong Musso
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříŠkoda KodiaqSsangYong MussoVšechna osobní auta
0 let0,7 %–1,7 %
1 rok0,5 %–2,6 %
2 roky0,8 %–2,8 %
3 roky1,6 %–2,4 %
4 roky2,2 %–3,3 %
5 let2,2 %–2,9 %
6 let3,1 %–4,0 %
7 let3,1 %–4,0 %
8 let3,0 %–5,2 %
9 let3,9 %–5,2 %
23 let–10,8 %10,8 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříKodiaqMussoVšechna autaNajeto – KodiaqNajeto – Musso
0 let 0,7 % – 1,7 % – –
1 rok 0,5 % – 2,6 % 24 000 km –
2 roky 0,8 % – 2,8 % 48 000 km –
3 roky 1,6 % – 2,4 % 88 000 km –
4 roky 2,2 % – 3,3 % 99 000 km –
5 let 2,2 % – 2,9 % 122 000 km –
6 let 3,1 % – 4,0 % 131 000 km –
7 let 3,1 % – 4,0 % 154 000 km –
8 let 3,0 % – 5,2 % 156 000 km –
9 let 3,9 % – 5,2 % 178 000 km –
23 let – 10,8 % 10,8 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadKodiaqMussoVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 1,8 173,6 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 0,7 156,6 43,2
Kabina a karoserie 6.2 0,3 103,3 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 0,7 71,0 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 0,3 55,5 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 0,4 52,2 15,6
Nápravy 5.1 0,1 30,3 6,7
Osvětlení registrační značky 4.7 0,1 20,5 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Škoda Kodiaq
KodiaqProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín15 5012,0 %−34 %
Nafta61 4782,3 %−28 %
SsangYong Musso
MussoProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Nafta35811,5 %+8 %

Vybíráte mezi Kodiaq a Musso? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Škoda Kodiaq · SsangYong Musso · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání