Srovnání podle STK · SUV a crossovery

Škoda Kodiaq vs. Subaru XV

Ve spolehlivosti podle STK se Škoda Kodiaq a Subaru XV stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Kodiaq −30 % proti průměru, XV −20 % proti průměru.

Škoda KodiaqSubaru XV
Neúspěšných prohlídek2,2 %3,4 %
Proti průměru (stejné stáří)−30 %−20 %
Průměrné stáří při prohlídce4,6 roku6,7 roku
Prohlídek v datech77 8525 960

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 0 2 4 6 8 10 13 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 7,7 % Subaru XV: 9,5 % Škoda Kodiaq: 3,9 %
  • Škoda Kodiaq
  • Subaru XV
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříŠkoda KodiaqSubaru XVVšechna osobní auta
0 let0,7 %–1,7 %
1 rok0,5 %–2,6 %
2 roky0,8 %–2,8 %
3 roky1,6 %1,4 %2,4 %
4 roky2,2 %2,6 %3,3 %
5 let2,2 %1,5 %2,9 %
6 let3,1 %2,1 %4,0 %
7 let3,1 %3,3 %4,0 %
8 let3,0 %3,8 %5,2 %
9 let3,9 %3,4 %5,2 %
10 let–4,6 %6,4 %
11 let–6,8 %6,6 %
12 let–9,9 %7,7 %
13 let–9,5 %7,7 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříKodiaqXVVšechna autaNajeto – KodiaqNajeto – XV
0 let 0,7 % – 1,7 % – –
1 rok 0,5 % – 2,6 % 24 000 km 14 000 km
2 roky 0,8 % – 2,8 % 48 000 km –
3 roky 1,6 % 1,4 % 2,4 % 88 000 km 49 000 km
4 roky 2,2 % 2,6 % 3,3 % 99 000 km 51 000 km
5 let 2,2 % 1,5 % 2,9 % 122 000 km 65 000 km
6 let 3,1 % 2,1 % 4,0 % 131 000 km 72 000 km
7 let 3,1 % 3,3 % 4,0 % 154 000 km 97 000 km
8 let 3,0 % 3,8 % 5,2 % 156 000 km 103 000 km
9 let 3,9 % 3,4 % 5,2 % 178 000 km 127 000 km
10 let – 4,6 % 6,4 % – 140 000 km
11 let – 6,8 % 6,6 % – 147 000 km
12 let – 9,9 % 7,7 % – 157 000 km
13 let – 9,5 % 7,7 % – 170 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadKodiaqXVVšechna auta
Podvozek, rám a výfuk 6.1 0,7 6,0 43,2
Stav skel 3.2 4,8 2,8 10,9
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 0,7 4,6 29,3
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 1,8 4,6 52,2
Osvětlení registrační značky 4.7 0,1 3,5 11,3
Kabina a karoserie 6.2 0,3 2,8 43,0
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 0,3 1,9 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 0,4 1,7 15,6

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Škoda Kodiaq
KodiaqProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín15 5012,0 %−34 %
Nafta61 4782,3 %−28 %
Subaru XV
XVProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín5 2612,9 %−28 %
Nafta8755,8 %+3 %
Plyn (LPG, CNG)767,9 %+37 %

Vybíráte mezi Kodiaq a XV? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Škoda Kodiaq · Subaru XV · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání