Srovnání podle STK · SUV a crossovery

Škoda Kodiaq vs. Volkswagen T-Cross

Ve spolehlivosti podle STK se Škoda Kodiaq a Volkswagen T-Cross stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Kodiaq −30 % proti průměru, T-Cross −23 % proti průměru.

Škoda KodiaqVolkswagen T-Cross
Neúspěšných prohlídek2,2 %2,2 %
Proti průměru (stejné stáří)−30 %−23 %
Průměrné stáří při prohlídce4,6 roku3,9 roku
Prohlídek v datech77 8521 978

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 2,0 4,0 6,0 0 2 4 6 8 9 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 5,2 % Volkswagen T-Cross: 3,3 % Škoda Kodiaq: 3,9 %
  • Škoda Kodiaq
  • Volkswagen T-Cross
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříŠkoda KodiaqVolkswagen T-CrossVšechna osobní auta
0 let0,7 %–1,7 %
1 rok0,5 %–2,6 %
2 roky0,8 %–2,8 %
3 roky1,6 %1,7 %2,4 %
4 roky2,2 %2,6 %3,3 %
5 let2,2 %2,1 %2,9 %
6 let3,1 %3,3 %4,0 %
7 let3,1 %–4,0 %
8 let3,0 %–5,2 %
9 let3,9 %–5,2 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříKodiaqT-CrossVšechna autaNajeto – KodiaqNajeto – T-Cross
0 let 0,7 % – 1,7 % – –
1 rok 0,5 % – 2,6 % 24 000 km 16 000 km
2 roky 0,8 % – 2,8 % 48 000 km 31 000 km
3 roky 1,6 % 1,7 % 2,4 % 88 000 km 37 000 km
4 roky 2,2 % 2,6 % 3,3 % 99 000 km 42 000 km
5 let 2,2 % 2,1 % 2,9 % 122 000 km 51 000 km
6 let 3,1 % 3,3 % 4,0 % 131 000 km 56 000 km
7 let 3,1 % – 4,0 % 154 000 km –
8 let 3,0 % – 5,2 % 156 000 km –
9 let 3,9 % – 5,2 % 178 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadKodiaqT-CrossVšechna auta
Stav skel 3.2 4,8 1,9 10,9
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 1,8 2,1 52,2
Kola a pneumatiky 5.2 0,9 0,8 1,7
Tabulky registrační značky 0.1 0,8 0,2 5,7
Podvozek, rám a výfuk 6.1 0,7 0,1 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 0,7 0,2 29,3
Mechanický stav řízení 2.1 0,4 0,2 15,6
Stírače 3.4 0,3 0,4 4,2

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Škoda Kodiaq
KodiaqProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín15 5012,0 %−34 %
Nafta61 4782,3 %−28 %
Volkswagen T-Cross
T-CrossProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín1 6162,5 %−13 %

Vybíráte mezi Kodiaq a T-Cross? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Škoda Kodiaq · Volkswagen T-Cross · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání