Srovnání podle STK · Nižší střední třída

Škoda Rapid vs. Suzuki Celerio

Ve spolehlivosti podle STK se Škoda Rapid a Suzuki Celerio stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Rapid −22 % proti průměru, Celerio −16 % proti průměru.

Škoda RapidSuzuki Celerio
Neúspěšných prohlídek3,4 %3,2 %
Proti průměru (stejné stáří)−22 %−16 %
Průměrné stáří při prohlídce7,0 roku6,1 roku
Prohlídek v datech233 450616

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 2,5 5,0 7,5 10 2 4 6 8 10 12 13 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 7,7 % Suzuki Celerio: 5,8 % Škoda Rapid: 7,8 %
  • Škoda Rapid
  • Suzuki Celerio
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříŠkoda RapidSuzuki CelerioVšechna osobní auta
2 roky1,2 %–2,8 %
3 roky1,3 %1,1 %2,4 %
4 roky2,0 %1,6 %3,3 %
5 let2,2 %4,7 %2,9 %
6 let3,2 %0,0 %4,0 %
7 let2,9 %2,8 %4,0 %
8 let3,9 %5,8 %5,2 %
9 let4,0 %–5,2 %
10 let5,7 %–6,4 %
11 let6,3 %–6,6 %
12 let7,1 %–7,7 %
13 let7,8 %–7,7 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříRapidCelerioVšechna autaNajeto – RapidNajeto – Celerio
2 roky 1,2 % – 2,8 % 60 000 km –
3 roky 1,3 % 1,1 % 2,4 % 70 000 km –
4 roky 2,0 % 1,6 % 3,3 % 95 000 km –
5 let 2,2 % 4,7 % 2,9 % 75 000 km –
6 let 3,2 % 0,0 % 4,0 % 83 000 km –
7 let 2,9 % 2,8 % 4,0 % 99 000 km 53 000 km
8 let 3,9 % 5,8 % 5,2 % 108 000 km 46 000 km
9 let 4,0 % – 5,2 % 125 000 km 61 000 km
10 let 5,7 % – 6,4 % 139 000 km –
11 let 6,3 % – 6,6 % 148 000 km –
12 let 7,1 % – 7,7 % 158 000 km –
13 let 7,8 % – 7,7 % 162 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadRapidCelerioVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 7,0 6,5 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 6,2 6,0 43,2
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 4,4 2,8 29,3
Stav skel 3.2 3,9 2,8 10,9
Kabina a karoserie 6.2 2,4 3,2 43,0
Osvětlení registrační značky 4.7 2,6 0,8 11,3
Tabulky registrační značky 0.1 2,3 0,3 5,7
Mechanický stav řízení 2.1 1,6 1,9 15,6

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Škoda Rapid
RapidProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín194 7203,1 %−26 %
Nafta35 7944,3 %−6 %
Plyn (LPG, CNG)6809,9 %+107 %
Suzuki Celerio
CelerioProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín6252,9 %−25 %

Vybíráte mezi Rapid a Celerio? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Škoda Rapid · Suzuki Celerio · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání