Srovnání podle STK · Nižší střední třída

Škoda Rapid vs. Toyota Starlet

Toyota Starlet má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 42 % častěji než Škoda Rapid stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Rapid −22 % proti průměru, Starlet +11 % proti průměru.

Škoda RapidToyota Starlet
Neúspěšných prohlídek3,4 %11,6 %
Proti průměru (stejné stáří)−22 %+11 %
Průměrné stáří při prohlídce7,0 roku25,4 roku
Prohlídek v datech233 450705

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 2 5 8 11 22 25 28 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,9 % Toyota Starlet: 17,2 % Škoda Rapid: 7,8 %
  • Škoda Rapid
  • Toyota Starlet
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříŠkoda RapidToyota StarletVšechna osobní auta
2 roky1,2 %–2,8 %
3 roky1,3 %–2,4 %
4 roky2,0 %–3,3 %
5 let2,2 %–2,9 %
6 let3,2 %–4,0 %
7 let2,9 %–4,0 %
8 let3,9 %–5,2 %
9 let4,0 %–5,2 %
10 let5,7 %–6,4 %
11 let6,3 %–6,6 %
12 let7,1 %–7,7 %
13 let7,8 %–7,7 %
22 let–8,3 %10,8 %
23 let–11,5 %10,8 %
24 let–9,2 %11,0 %
25 let–12,8 %11,3 %
26 let–14,4 %11,2 %
27 let–10,6 %11,0 %
28 let–17,2 %10,9 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříRapidStarletVšechna autaNajeto – RapidNajeto – Starlet
2 roky 1,2 % – 2,8 % 60 000 km –
3 roky 1,3 % – 2,4 % 70 000 km –
4 roky 2,0 % – 3,3 % 95 000 km –
5 let 2,2 % – 2,9 % 75 000 km –
6 let 3,2 % – 4,0 % 83 000 km –
7 let 2,9 % – 4,0 % 99 000 km –
8 let 3,9 % – 5,2 % 108 000 km –
9 let 4,0 % – 5,2 % 125 000 km –
10 let 5,7 % – 6,4 % 139 000 km –
11 let 6,3 % – 6,6 % 148 000 km –
12 let 7,1 % – 7,7 % 158 000 km –
13 let 7,8 % – 7,7 % 162 000 km –
22 let – 8,3 % 10,8 % – –
23 let – 11,5 % 10,8 % – –
24 let – 9,2 % 11,0 % – –
25 let – 12,8 % 11,3 % – –
26 let – 14,4 % 11,2 % – –
27 let – 10,6 % 11,0 % – –
28 let – 17,2 % 10,9 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadRapidStarletVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 7,0 96,5 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 6,2 80,1 43,2
Kabina a karoserie 6.2 2,4 76,7 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 4,4 42,3 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 1,8 41,7 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 1,6 19,7 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 2,6 13,2 11,3
Stav skel 3.2 3,9 11,2 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Škoda Rapid
RapidProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín194 7203,1 %−26 %
Nafta35 7944,3 %−6 %
Plyn (LPG, CNG)6809,9 %+107 %
Toyota Starlet
StarletProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín59011,9 %+9 %

Vybíráte mezi Rapid a Starlet? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Škoda Rapid · Toyota Starlet · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání