Srovnání podle STK · Nižší střední třída

Škoda Rapid vs. Volkswagen 1200

Škoda Rapid má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 46 % častěji než Volkswagen 1200 stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Rapid −22 % proti průměru, 1200 −47 % proti průměru.

Škoda RapidVolkswagen 1200
Neúspěšných prohlídek3,4 %4,2 %
Proti průměru (stejné stáří)−22 %−47 %
Průměrné stáří při prohlídce7,0 roku29,9 roku
Prohlídek v datech233 450474

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 2,0 4,0 6,0 8,0 10 2 4 6 8 10 12 13 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 7,7 % Škoda Rapid: 7,8 %
  • Škoda Rapid
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříŠkoda RapidVšechna osobní auta
2 roky1,2 %2,8 %
3 roky1,3 %2,4 %
4 roky2,0 %3,3 %
5 let2,2 %2,9 %
6 let3,2 %4,0 %
7 let2,9 %4,0 %
8 let3,9 %5,2 %
9 let4,0 %5,2 %
10 let5,7 %6,4 %
11 let6,3 %6,6 %
12 let7,1 %7,7 %
13 let7,8 %7,7 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříRapid1200Všechna autaNajeto – RapidNajeto – 1200
2 roky 1,2 % – 2,8 % 60 000 km –
3 roky 1,3 % – 2,4 % 70 000 km –
4 roky 2,0 % – 3,3 % 95 000 km –
5 let 2,2 % – 2,9 % 75 000 km –
6 let 3,2 % – 4,0 % 83 000 km –
7 let 2,9 % – 4,0 % 99 000 km –
8 let 3,9 % – 5,2 % 108 000 km –
9 let 4,0 % – 5,2 % 125 000 km –
10 let 5,7 % – 6,4 % 139 000 km –
11 let 6,3 % – 6,6 % 148 000 km –
12 let 7,1 % – 7,7 % 158 000 km –
13 let 7,8 % – 7,7 % 162 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadRapid1200Všechna auta
Kabina a karoserie 6.2 2,4 31,9 43,0
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 7,0 22,8 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 6,2 20,5 43,2
Mechanický stav řízení 2.1 1,6 19,0 15,6
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 4,4 16,9 29,3
Nápravy 5.1 0,6 13,5 6,7
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 1,8 7,4 18,1
Identifikační číslo vozidla (VIN) 0.2 0,1 4,9 0,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Škoda Rapid
RapidProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín194 7203,1 %−26 %
Nafta35 7944,3 %−6 %
Plyn (LPG, CNG)6809,9 %+107 %
Volkswagen 1200
1200ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Málo dat

Vybíráte mezi Rapid a 1200? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Škoda Rapid · Volkswagen 1200 · žebříček segmentu Nižší střední třída · další srovnání