Srovnání podle STK · SUV a crossovery

Škoda Yeti vs. Subaru XV

Ve spolehlivosti podle STK se Škoda Yeti a Subaru XV stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Yeti −26 % proti průměru, XV −20 % proti průměru.

Škoda YetiSubaru XV
Neúspěšných prohlídek4,3 %3,4 %
Proti průměru (stejné stáří)−26 %−20 %
Průměrné stáří při prohlídce9,5 roku6,7 roku
Prohlídek v datech138 5555 960

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 2,5 5,0 7,5 10 13 3 5 7 9 11 13 16 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 9,6 % Subaru XV: 9,5 % Škoda Yeti: 7,2 %
  • Škoda Yeti
  • Subaru XV
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříŠkoda YetiSubaru XVVšechna osobní auta
3 roky1,7 %1,4 %2,4 %
4 roky1,6 %2,6 %3,3 %
5 let2,0 %1,5 %2,9 %
6 let2,5 %2,1 %4,0 %
7 let2,9 %3,3 %4,0 %
8 let3,9 %3,8 %5,2 %
9 let3,8 %3,4 %5,2 %
10 let4,5 %4,6 %6,4 %
11 let5,0 %6,8 %6,6 %
12 let5,4 %9,9 %7,7 %
13 let5,8 %9,5 %7,7 %
14 let6,9 %–8,7 %
15 let8,1 %–8,8 %
16 let7,2 %–9,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříYetiXVVšechna autaNajeto – YetiNajeto – XV
3 roky 1,7 % 1,4 % 2,4 % 65 000 km 49 000 km
4 roky 1,6 % 2,6 % 3,3 % 61 000 km 51 000 km
5 let 2,0 % 1,5 % 2,9 % 102 000 km 65 000 km
6 let 2,5 % 2,1 % 4,0 % 110 000 km 72 000 km
7 let 2,9 % 3,3 % 4,0 % 104 000 km 97 000 km
8 let 3,9 % 3,8 % 5,2 % 115 000 km 103 000 km
9 let 3,8 % 3,4 % 5,2 % 132 000 km 127 000 km
10 let 4,5 % 4,6 % 6,4 % 143 000 km 140 000 km
11 let 5,0 % 6,8 % 6,6 % 155 000 km 147 000 km
12 let 5,4 % 9,9 % 7,7 % 169 000 km 157 000 km
13 let 5,8 % 9,5 % 7,7 % 177 000 km 170 000 km
14 let 6,9 % – 8,7 % 187 000 km –
15 let 8,1 % – 8,8 % 194 000 km –
16 let 7,2 % – 9,6 % 206 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadYetiXVVšechna auta
Podvozek, rám a výfuk 6.1 12,1 6,0 43,2
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 9,9 4,6 52,2
Kabina a karoserie 6.2 8,8 2,8 43,0
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 5,8 1,9 18,1
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 5,6 4,6 29,3
Stav skel 3.2 5,6 2,8 10,9
Mechanický stav řízení 2.1 4,0 1,7 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 1,5 3,5 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Škoda Yeti
YetiProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín57 1804,0 %−29 %
Nafta80 4624,4 %−25 %
Plyn (LPG, CNG)43810,5 %+73 %
Subaru XV
XVProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín5 2612,9 %−28 %
Nafta8755,8 %+3 %
Plyn (LPG, CNG)767,9 %+37 %

Vybíráte mezi Yeti a XV? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Škoda Yeti · Subaru XV · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání