Srovnání podle STK · SUV a crossovery

Škoda Yeti vs. Toyota C-Hr

Toyota C-Hr má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 32 % častěji než Škoda Yeti stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Yeti −26 % proti průměru, C-Hr na úrovni průměru.

Škoda YetiToyota C-Hr
Neúspěšných prohlídek4,3 %3,2 %
Proti průměru (stejné stáří)−26 %≈ průměr
Průměrné stáří při prohlídce9,5 roku4,8 roku
Prohlídek v datech138 55511 793

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 2,5 5,0 7,5 10 13 3 5 7 9 11 13 16 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 9,6 % Toyota C-Hr: 4,3 % Škoda Yeti: 7,2 %
  • Škoda Yeti
  • Toyota C-Hr
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříŠkoda YetiToyota C-HrVšechna osobní auta
3 roky1,7 %2,6 %2,4 %
4 roky1,6 %3,0 %3,3 %
5 let2,0 %3,1 %2,9 %
6 let2,5 %4,4 %4,0 %
7 let2,9 %3,0 %4,0 %
8 let3,9 %4,0 %5,2 %
9 let3,8 %4,3 %5,2 %
10 let4,5 %–6,4 %
11 let5,0 %–6,6 %
12 let5,4 %–7,7 %
13 let5,8 %–7,7 %
14 let6,9 %–8,7 %
15 let8,1 %–8,8 %
16 let7,2 %–9,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříYetiC-HrVšechna autaNajeto – YetiNajeto – C-Hr
3 roky 1,7 % 2,6 % 2,4 % 65 000 km 51 000 km
4 roky 1,6 % 3,0 % 3,3 % 61 000 km 56 000 km
5 let 2,0 % 3,1 % 2,9 % 102 000 km 67 000 km
6 let 2,5 % 4,4 % 4,0 % 110 000 km 75 000 km
7 let 2,9 % 3,0 % 4,0 % 104 000 km 82 000 km
8 let 3,9 % 4,0 % 5,2 % 115 000 km 92 000 km
9 let 3,8 % 4,3 % 5,2 % 132 000 km 98 000 km
10 let 4,5 % – 6,4 % 143 000 km –
11 let 5,0 % – 6,6 % 155 000 km –
12 let 5,4 % – 7,7 % 169 000 km –
13 let 5,8 % – 7,7 % 177 000 km –
14 let 6,9 % – 8,7 % 187 000 km –
15 let 8,1 % – 8,8 % 194 000 km –
16 let 7,2 % – 9,6 % 206 000 km –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadYetiC-HrVšechna auta
Podvozek, rám a výfuk 6.1 12,1 1,1 43,2
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 9,9 3,3 52,2
Kabina a karoserie 6.2 8,8 0,8 43,0
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 5,8 0,1 18,1
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 5,6 0,6 29,3
Stav skel 3.2 5,6 2,0 10,9
Mechanický stav řízení 2.1 4,0 0,5 15,6
Stírače 3.4 2,2 1,1 4,2

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Škoda Yeti
YetiProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín57 1804,0 %−29 %
Nafta80 4624,4 %−25 %
Plyn (LPG, CNG)43810,5 %+73 %
Toyota C-Hr
C-HrProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín11 7863,2 %≈ průměr

Vybíráte mezi Yeti a C-Hr? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Škoda Yeti · Toyota C-Hr · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání