Srovnání podle STK · SUV a crossovery

Škoda Yeti vs. Toyota RAV4

Toyota RAV4 má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 10 % častěji než Škoda Yeti stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Yeti −26 % proti průměru, RAV4 −19 % proti průměru.

Škoda YetiToyota RAV4
Neúspěšných prohlídek4,3 %5,6 %
Proti průměru (stejné stáří)−26 %−19 %
Průměrné stáří při prohlídce9,5 roku12,4 roku
Prohlídek v datech138 55550 922

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 1 6 10 14 18 22 26 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Toyota RAV4: 14,9 % Škoda Yeti: 7,2 %
  • Škoda Yeti
  • Toyota RAV4
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříŠkoda YetiToyota RAV4Všechna osobní auta
1 rok–3,1 %2,6 %
3 roky1,7 %1,8 %2,4 %
4 roky1,6 %2,8 %3,3 %
5 let2,0 %2,2 %2,9 %
6 let2,5 %2,9 %4,0 %
7 let2,9 %2,5 %4,0 %
8 let3,9 %3,8 %5,2 %
9 let3,8 %3,5 %5,2 %
10 let4,5 %3,5 %6,4 %
11 let5,0 %4,3 %6,6 %
12 let5,4 %5,2 %7,7 %
13 let5,8 %5,9 %7,7 %
14 let6,9 %7,3 %8,7 %
15 let8,1 %6,9 %8,8 %
16 let7,2 %7,6 %9,6 %
17 let–7,3 %9,5 %
18 let–8,5 %10,0 %
19 let–9,6 %10,0 %
20 let–7,5 %10,4 %
21 let–10,6 %10,5 %
22 let–8,8 %10,8 %
23 let–10,8 %10,8 %
24 let–10,5 %11,0 %
25 let–10,9 %11,3 %
26 let–12,2 %11,2 %
27 let–12,5 %11,0 %
28 let–10,6 %10,9 %
29 let–14,9 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříYetiRAV4Všechna autaNajeto – YetiNajeto – RAV4
1 rok – 3,1 % 2,6 % – 23 000 km
3 roky 1,7 % 1,8 % 2,4 % 65 000 km 67 000 km
4 roky 1,6 % 2,8 % 3,3 % 61 000 km 70 000 km
5 let 2,0 % 2,2 % 2,9 % 102 000 km 93 000 km
6 let 2,5 % 2,9 % 4,0 % 110 000 km 97 000 km
7 let 2,9 % 2,5 % 4,0 % 104 000 km 116 000 km
8 let 3,9 % 3,8 % 5,2 % 115 000 km 123 000 km
9 let 3,8 % 3,5 % 5,2 % 132 000 km 139 000 km
10 let 4,5 % 3,5 % 6,4 % 143 000 km 155 000 km
11 let 5,0 % 4,3 % 6,6 % 155 000 km 165 000 km
12 let 5,4 % 5,2 % 7,7 % 169 000 km 172 000 km
13 let 5,8 % 5,9 % 7,7 % 177 000 km 186 000 km
14 let 6,9 % 7,3 % 8,7 % 187 000 km 196 000 km
15 let 8,1 % 6,9 % 8,8 % 194 000 km 203 000 km
16 let 7,2 % 7,6 % 9,6 % 206 000 km 210 000 km
17 let – 7,3 % 9,5 % – 221 000 km
18 let – 8,5 % 10,0 % – 229 000 km
19 let – 9,6 % 10,0 % – 228 000 km
20 let – 7,5 % 10,4 % – 229 000 km
21 let – 10,6 % 10,5 % – 231 000 km
22 let – 8,8 % 10,8 % – 236 000 km
23 let – 10,8 % 10,8 % – 230 000 km
24 let – 10,5 % 11,0 % – 224 000 km
25 let – 10,9 % 11,3 % – 208 000 km
26 let – 12,2 % 11,2 % – –
27 let – 12,5 % 11,0 % – –
28 let – 10,6 % 10,9 % – –
29 let – 14,9 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadYetiRAV4Všechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 9,9 36,4 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 12,1 33,7 43,2
Kabina a karoserie 6.2 8,8 28,6 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 5,6 27,2 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 5,8 12,1 18,1
Osvětlení registrační značky 4.7 1,5 12,1 11,3
Mechanický stav řízení 2.1 4,0 11,6 15,6
Stav skel 3.2 5,6 8,6 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Škoda Yeti
YetiProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín57 1804,0 %−29 %
Nafta80 4624,4 %−25 %
Plyn (LPG, CNG)43810,5 %+73 %
Toyota RAV4
RAV4ProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín28 4304,5 %−23 %
Nafta21 5766,8 %−16 %
Plyn (LPG, CNG)1 2339,4 %+5 %

Vybíráte mezi Yeti a RAV4? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Škoda Yeti · Toyota RAV4 · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání