Srovnání podle STK · SUV a crossovery

Škoda Yeti vs. Toyota Urban

Ve spolehlivosti podle STK se Škoda Yeti a Toyota Urban stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Yeti −26 % proti průměru, Urban −28 % proti průměru.

Škoda YetiToyota Urban
Neúspěšných prohlídek4,3 %5,8 %
Proti průměru (stejné stáří)−26 %−28 %
Průměrné stáří při prohlídce9,5 roku13,2 roku
Prohlídek v datech138 555450

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 2,5 5,0 7,5 10 13 3 5 7 9 11 13 16 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 9,6 % Toyota Urban: 5,3 % Škoda Yeti: 7,2 %
  • Škoda Yeti
  • Toyota Urban
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříŠkoda YetiToyota UrbanVšechna osobní auta
3 roky1,7 %–2,4 %
4 roky1,6 %–3,3 %
5 let2,0 %–2,9 %
6 let2,5 %–4,0 %
7 let2,9 %–4,0 %
8 let3,9 %–5,2 %
9 let3,8 %–5,2 %
10 let4,5 %–6,4 %
11 let5,0 %–6,6 %
12 let5,4 %5,0 %7,7 %
13 let5,8 %9,0 %7,7 %
14 let6,9 %6,5 %8,7 %
15 let8,1 %5,3 %8,8 %
16 let7,2 %–9,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříYetiUrbanVšechna autaNajeto – YetiNajeto – Urban
3 roky 1,7 % – 2,4 % 65 000 km –
4 roky 1,6 % – 3,3 % 61 000 km –
5 let 2,0 % – 2,9 % 102 000 km –
6 let 2,5 % – 4,0 % 110 000 km –
7 let 2,9 % – 4,0 % 104 000 km –
8 let 3,9 % – 5,2 % 115 000 km –
9 let 3,8 % – 5,2 % 132 000 km –
10 let 4,5 % – 6,4 % 143 000 km –
11 let 5,0 % – 6,6 % 155 000 km –
12 let 5,4 % 5,0 % 7,7 % 169 000 km –
13 let 5,8 % 9,0 % 7,7 % 177 000 km –
14 let 6,9 % 6,5 % 8,7 % 187 000 km –
15 let 8,1 % 5,3 % 8,8 % 194 000 km 156 000 km
16 let 7,2 % – 9,6 % 206 000 km 158 000 km

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadYetiUrbanVšechna auta
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 5,6 28,9 29,3
Podvozek, rám a výfuk 6.1 12,1 26,7 43,2
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 9,9 20,0 52,2
Kabina a karoserie 6.2 8,8 16,9 43,0
Osvětlení registrační značky 4.7 1,5 12,9 11,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 5,8 6,2 18,1
Stav skel 3.2 5,6 6,2 10,9
Mechanický stav řízení 2.1 4,0 4,7 15,6

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Škoda Yeti
YetiProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín57 1804,0 %−29 %
Nafta80 4624,4 %−25 %
Plyn (LPG, CNG)43810,5 %+73 %
Toyota Urban
UrbanProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín3287,3 %−7 %
Nafta1461,4 %−83 %

Vybíráte mezi Yeti a Urban? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Škoda Yeti · Toyota Urban · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání