Srovnání podle STK · SUV a crossovery

SsangYong Musso vs. Volkswagen Tiguan

Ve spolehlivosti podle STK se SsangYong Musso a Volkswagen Tiguan stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Musso na úrovni průměru, Tiguan −22 % proti průměru.

SsangYong MussoVolkswagen Tiguan
Neúspěšných prohlídek10,5 %4,3 %
Proti průměru (stejné stáří)≈ průměr−22 %
Průměrné stáří při prohlídce22,8 roku8,9 roku
Prohlídek v datech45898 011

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 6 9 12 15 23 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,8 % Volkswagen Tiguan: 6,4 % SsangYong Musso: 10,8 %
  • SsangYong Musso
  • Volkswagen Tiguan
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříSsangYong MussoVolkswagen TiguanVšechna osobní auta
3 roky–2,0 %2,4 %
4 roky–2,3 %3,3 %
5 let–2,5 %2,9 %
6 let–3,4 %4,0 %
7 let–3,2 %4,0 %
8 let–3,9 %5,2 %
9 let–4,5 %5,2 %
10 let–5,1 %6,4 %
11 let–5,4 %6,6 %
12 let–5,6 %7,7 %
13 let–5,7 %7,7 %
14 let–6,0 %8,7 %
15 let–6,4 %8,8 %
16 let–7,0 %9,6 %
17 let–7,8 %9,5 %
18 let–6,4 %10,0 %
23 let10,8 %–10,8 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříMussoTiguanVšechna autaNajeto – MussoNajeto – Tiguan
3 roky – 2,0 % 2,4 % – 67 000 km
4 roky – 2,3 % 3,3 % – 79 000 km
5 let – 2,5 % 2,9 % – 97 000 km
6 let – 3,4 % 4,0 % – 112 000 km
7 let – 3,2 % 4,0 % – 127 000 km
8 let – 3,9 % 5,2 % – 135 000 km
9 let – 4,5 % 5,2 % – 143 000 km
10 let – 5,1 % 6,4 % – 149 000 km
11 let – 5,4 % 6,6 % – 159 000 km
12 let – 5,6 % 7,7 % – 170 000 km
13 let – 5,7 % 7,7 % – 181 000 km
14 let – 6,0 % 8,7 % – 190 000 km
15 let – 6,4 % 8,8 % – 202 000 km
16 let – 7,0 % 9,6 % – 214 000 km
17 let – 7,8 % 9,5 % – 224 000 km
18 let – 6,4 % 10,0 % – 237 000 km
23 let 10,8 % – 10,8 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadMussoTiguanVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 173,6 8,2 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 156,6 8,6 43,2
Kabina a karoserie 6.2 103,3 5,0 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 71,0 3,3 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 55,5 4,5 18,1
Mechanický stav řízení 2.1 52,2 3,2 15,6
Nápravy 5.1 30,3 1,1 6,7
Osvětlení registrační značky 4.7 20,5 2,2 11,3

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

SsangYong Musso
MussoProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Nafta35811,5 %+8 %
Volkswagen Tiguan
TiguanProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín27 6424,4 %−14 %
Nafta70 3204,2 %−26 %
Plyn (LPG, CNG)14215,5 %+128 %

Vybíráte mezi Musso a Tiguan? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: SsangYong Musso · Volkswagen Tiguan · žebříček segmentu SUV a crossovery · další srovnání