Srovnání podle STK · Střední třída

Subaru Legacy vs. Volkswagen Passat

Subaru Legacy má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 9 % častěji než Volkswagen Passat stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Legacy na úrovni průměru, Passat −7 % proti průměru.

Subaru LegacyVolkswagen Passat
Neúspěšných prohlídek8,9 %7,0 %
Proti průměru (stejné stáří)≈ průměr−7 %
Průměrné stáří při prohlídce16,0 roku13,5 roku
Prohlídek v datech10 788399 764

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 1 5 9 13 17 21 25 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Passat: 13,1 % Subaru Legacy: 8,8 %
  • Subaru Legacy
  • Volkswagen Passat
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříSubaru LegacyVolkswagen PassatVšechna osobní auta
1 rok–5,6 %2,6 %
2 roky–4,2 %2,8 %
3 roky–2,1 %2,4 %
4 roky–2,7 %3,3 %
5 let–3,0 %2,9 %
6 let4,1 %4,2 %4,0 %
7 let2,7 %4,4 %4,0 %
8 let4,8 %5,1 %5,2 %
9 let4,7 %5,2 %5,2 %
10 let6,3 %6,3 %6,4 %
11 let6,9 %6,8 %6,6 %
12 let9,6 %7,2 %7,7 %
13 let7,0 %7,4 %7,7 %
14 let7,9 %7,8 %8,7 %
15 let9,0 %8,0 %8,8 %
16 let9,1 %8,4 %9,6 %
17 let10,6 %8,2 %9,5 %
18 let8,3 %9,4 %10,0 %
19 let10,8 %9,0 %10,0 %
20 let10,7 %9,0 %10,4 %
21 let11,7 %9,6 %10,5 %
22 let12,5 %9,4 %10,8 %
23 let8,3 %9,8 %10,8 %
24 let13,3 %9,6 %11,0 %
25 let15,9 %10,2 %11,3 %
26 let8,8 %10,4 %11,2 %
27 let–11,1 %11,0 %
28 let–10,3 %10,9 %
29 let–13,1 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříLegacyPassatVšechna autaNajeto – LegacyNajeto – Passat
1 rok – 5,6 % 2,6 % – 25 000 km
2 roky – 4,2 % 2,8 % – 76 000 km
3 roky – 2,1 % 2,4 % – 111 000 km
4 roky – 2,7 % 3,3 % – 137 000 km
5 let – 3,0 % 2,9 % – 151 000 km
6 let 4,1 % 4,2 % 4,0 % – 167 000 km
7 let 2,7 % 4,4 % 4,0 % – 188 000 km
8 let 4,8 % 5,1 % 5,2 % – 199 000 km
9 let 4,7 % 5,2 % 5,2 % 195 000 km 224 000 km
10 let 6,3 % 6,3 % 6,4 % 208 000 km 238 000 km
11 let 6,9 % 6,8 % 6,6 % 208 000 km 248 000 km
12 let 9,6 % 7,2 % 7,7 % 222 000 km 261 000 km
13 let 7,0 % 7,4 % 7,7 % 222 000 km 268 000 km
14 let 7,9 % 7,8 % 8,7 % 229 000 km 281 000 km
15 let 9,0 % 8,0 % 8,8 % 232 000 km 292 000 km
16 let 9,1 % 8,4 % 9,6 % 250 000 km 302 000 km
17 let 10,6 % 8,2 % 9,5 % 270 000 km 309 000 km
18 let 8,3 % 9,4 % 10,0 % 275 000 km 314 000 km
19 let 10,8 % 9,0 % 10,0 % 264 000 km 316 000 km
20 let 10,7 % 9,0 % 10,4 % 272 000 km 319 000 km
21 let 11,7 % 9,6 % 10,5 % 272 000 km 327 000 km
22 let 12,5 % 9,4 % 10,8 % 271 000 km 330 000 km
23 let 8,3 % 9,8 % 10,8 % 270 000 km 332 000 km
24 let 13,3 % 9,6 % 11,0 % 255 000 km 332 000 km
25 let 15,9 % 10,2 % 11,3 % 276 000 km 333 000 km
26 let 8,8 % 10,4 % 11,2 % – –
27 let – 11,1 % 11,0 % – –
28 let – 10,3 % 10,9 % – –
29 let – 13,1 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadLegacyPassatVšechna auta
Podvozek, rám a výfuk 6.1 60,2 30,9 43,2
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 56,2 35,6 52,2
Kabina a karoserie 6.2 50,7 36,1 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 48,7 32,3 29,3
Mechanický stav řízení 2.1 23,7 14,2 15,6
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 23,6 18,4 18,1
Osvětlení registrační značky 4.7 14,5 10,1 11,3
Stav skel 3.2 11,9 10,9 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Subaru Legacy
LegacyProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín5 9958,8 %−5 %
Nafta1 7896,0 %−16 %
Plyn (LPG, CNG)2 82711,2 %+21 %
Volkswagen Passat
PassatProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín30 6807,8 %−4 %
Nafta360 5356,8 %−8 %
Plyn (LPG, CNG)5 85810,2 %+31 %

Vybíráte mezi Legacy a Passat? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Subaru Legacy · Volkswagen Passat · žebříček segmentu Střední třída · další srovnání