Srovnání podle STK · Střední třída

Toyota Avensis vs. Volkswagen Passat

Toyota Avensis má na STK vážnou nebo nebezpečnou závadu o 13 % častěji než Volkswagen Passat stejného stáří. Proti všem osobním autům stejného stáří je Avensis +5 % proti průměru, Passat −7 % proti průměru.

Toyota AvensisVolkswagen Passat
Neúspěšných prohlídek8,6 %7,0 %
Proti průměru (stejné stáří)+5 %−7 %
Průměrné stáří při prohlídce14,5 roku13,5 roku
Prohlídek v datech33 992399 764

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 20 1 5 9 13 17 21 25 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Passat: 13,1 % Toyota Avensis: 6,0 %
  • Toyota Avensis
  • Volkswagen Passat
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříToyota AvensisVolkswagen PassatVšechna osobní auta
1 rok–5,6 %2,6 %
2 roky–4,2 %2,8 %
3 roky2,6 %2,1 %2,4 %
4 roky3,7 %2,7 %3,3 %
5 let3,2 %3,0 %2,9 %
6 let3,8 %4,2 %4,0 %
7 let3,9 %4,4 %4,0 %
8 let4,2 %5,1 %5,2 %
9 let4,7 %5,2 %5,2 %
10 let5,9 %6,3 %6,4 %
11 let6,5 %6,8 %6,6 %
12 let8,4 %7,2 %7,7 %
13 let8,3 %7,4 %7,7 %
14 let8,3 %7,8 %8,7 %
15 let8,9 %8,0 %8,8 %
16 let9,0 %8,4 %9,6 %
17 let10,9 %8,2 %9,5 %
18 let10,7 %9,4 %10,0 %
19 let10,9 %9,0 %10,0 %
20 let11,9 %9,0 %10,4 %
21 let11,7 %9,6 %10,5 %
22 let11,7 %9,4 %10,8 %
23 let13,6 %9,8 %10,8 %
24 let11,1 %9,6 %11,0 %
25 let16,2 %10,2 %11,3 %
26 let14,1 %10,4 %11,2 %
27 let6,0 %11,1 %11,0 %
28 let–10,3 %10,9 %
29 let–13,1 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříAvensisPassatVšechna autaNajeto – AvensisNajeto – Passat
1 rok – 5,6 % 2,6 % – 25 000 km
2 roky – 4,2 % 2,8 % – 76 000 km
3 roky 2,6 % 2,1 % 2,4 % – 111 000 km
4 roky 3,7 % 2,7 % 3,3 % – 137 000 km
5 let 3,2 % 3,0 % 2,9 % 110 000 km 151 000 km
6 let 3,8 % 4,2 % 4,0 % 117 000 km 167 000 km
7 let 3,9 % 4,4 % 4,0 % 125 000 km 188 000 km
8 let 4,2 % 5,1 % 5,2 % 130 000 km 199 000 km
9 let 4,7 % 5,2 % 5,2 % 164 000 km 224 000 km
10 let 5,9 % 6,3 % 6,4 % 180 000 km 238 000 km
11 let 6,5 % 6,8 % 6,6 % 208 000 km 248 000 km
12 let 8,4 % 7,2 % 7,7 % 212 000 km 261 000 km
13 let 8,3 % 7,4 % 7,7 % 222 000 km 268 000 km
14 let 8,3 % 7,8 % 8,7 % 233 000 km 281 000 km
15 let 8,9 % 8,0 % 8,8 % 253 000 km 292 000 km
16 let 9,0 % 8,4 % 9,6 % 259 000 km 302 000 km
17 let 10,9 % 8,2 % 9,5 % 267 000 km 309 000 km
18 let 10,7 % 9,4 % 10,0 % 280 000 km 314 000 km
19 let 10,9 % 9,0 % 10,0 % 269 000 km 316 000 km
20 let 11,9 % 9,0 % 10,4 % 271 000 km 319 000 km
21 let 11,7 % 9,6 % 10,5 % 264 000 km 327 000 km
22 let 11,7 % 9,4 % 10,8 % 270 000 km 330 000 km
23 let 13,6 % 9,8 % 10,8 % 264 000 km 332 000 km
24 let 11,1 % 9,6 % 11,0 % 259 000 km 332 000 km
25 let 16,2 % 10,2 % 11,3 % 265 000 km 333 000 km
26 let 14,1 % 10,4 % 11,2 % – –
27 let 6,0 % 11,1 % 11,0 % – –
28 let – 10,3 % 10,9 % – –
29 let – 13,1 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadAvensisPassatVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 46,6 35,6 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 43,5 30,9 43,2
Kabina a karoserie 6.2 40,4 36,1 43,0
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 40,1 32,3 29,3
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 15,8 18,4 18,1
Osvětlení registrační značky 4.7 14,9 10,1 11,3
Mechanický stav řízení 2.1 14,2 14,2 15,6
Stav skel 3.2 9,2 10,9 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Toyota Avensis
AvensisProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín13 2187,6 %−9 %
Nafta19 7069,2 %+15 %
Plyn (LPG, CNG)9818,5 %≈ průměr
Volkswagen Passat
PassatProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín30 6807,8 %−4 %
Nafta360 5356,8 %−8 %
Plyn (LPG, CNG)5 85810,2 %+31 %

Vybíráte mezi Avensis a Passat? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Toyota Avensis · Volkswagen Passat · žebříček segmentu Střední třída · další srovnání