Srovnání podle STK · Osobní dodávky a mikrobusy

Volkswagen Caravelle vs. Volkswagen Multivan

Ve spolehlivosti podle STK se Volkswagen Caravelle a Volkswagen Multivan stejného stáří statisticky významně neliší; rozdíl je v mezích náhody. Proti všem osobním autům stejného stáří je Caravelle −13 % proti průměru, Multivan −18 % proti průměru.

Volkswagen CaravelleVolkswagen Multivan
Neúspěšných prohlídek7,8 %6,3 %
Proti průměru (stejné stáří)−13 %−18 %
Průměrné stáří při prohlídce18,2 roku14,4 roku
Prohlídek v datech20 76944 954

Neúspěšné = pravidelná technická prohlídka osobního auta s výsledkem „dočasně způsobilé“ nebo „nezpůsobilé“. Verdikt jen u rozdílu větším než zhruba dvě směrodatné chyby. Metodika

Podle stáří

Kolik aut neprojde v jakém věku

Zobrazujeme jen věk s aspoň 60 prohlídkami daného modelu.

Podíl neúspěšných pravidelných prohlídek podle stáří auta
0,0 5,0 10 15 3 7 11 15 19 23 29 Stáří vozu v letech od 1. registrace → Neúspěšné prohlídky (%) → Všechna osobní auta: 10,6 % Volkswagen Multivan: 7,5 % Volkswagen Caravelle: 7,4 %
  • Volkswagen Caravelle
  • Volkswagen Multivan
  • Všechna osobní auta
Tabulka hodnot
StáříVolkswagen CaravelleVolkswagen MultivanVšechna osobní auta
3 roky6,2 %3,3 %2,4 %
4 roky6,4 %3,7 %3,3 %
5 let5,7 %3,3 %2,9 %
6 let7,1 %4,2 %4,0 %
7 let5,5 %4,1 %4,0 %
8 let5,8 %5,4 %5,2 %
9 let7,0 %5,2 %5,2 %
10 let5,0 %5,8 %6,4 %
11 let5,8 %5,7 %6,6 %
12 let6,5 %6,2 %7,7 %
13 let7,2 %6,2 %7,7 %
14 let8,1 %7,1 %8,7 %
15 let7,4 %7,0 %8,8 %
16 let9,1 %7,1 %9,6 %
17 let7,4 %7,1 %9,5 %
18 let9,2 %7,2 %10,0 %
19 let8,5 %9,0 %10,0 %
20 let8,0 %7,5 %10,4 %
21 let7,9 %7,5 %10,5 %
22 let8,0 %6,6 %10,8 %
23 let8,5 %8,5 %10,8 %
24 let9,2 %7,6 %11,0 %
25 let8,7 %6,5 %11,3 %
26 let7,4 %8,8 %11,2 %
27 let9,7 %9,7 %11,0 %
28 let9,2 %9,7 %10,9 %
29 let7,4 %7,5 %10,6 %

Zdroj: Ministerstvo dopravy (ISTP), zpracoval Autometr

StáříCaravelleMultivanVšechna autaNajeto – CaravelleNajeto – Multivan
3 roky 6,2 % 3,3 % 2,4 % – 74 000 km
4 roky 6,4 % 3,7 % 3,3 % – 81 000 km
5 let 5,7 % 3,3 % 2,9 % – 110 000 km
6 let 7,1 % 4,2 % 4,0 % – 122 000 km
7 let 5,5 % 4,1 % 4,0 % 202 000 km 152 000 km
8 let 5,8 % 5,4 % 5,2 % 187 000 km 167 000 km
9 let 7,0 % 5,2 % 5,2 % 220 000 km 198 000 km
10 let 5,0 % 5,8 % 6,4 % 231 000 km 202 000 km
11 let 5,8 % 5,7 % 6,6 % 256 000 km 217 000 km
12 let 6,5 % 6,2 % 7,7 % 271 000 km 240 000 km
13 let 7,2 % 6,2 % 7,7 % 264 000 km 256 000 km
14 let 8,1 % 7,1 % 8,7 % 290 000 km 261 000 km
15 let 7,4 % 7,0 % 8,8 % 296 000 km 278 000 km
16 let 9,1 % 7,1 % 9,6 % 317 000 km 292 000 km
17 let 7,4 % 7,1 % 9,5 % 320 000 km 304 000 km
18 let 9,2 % 7,2 % 10,0 % 342 000 km 314 000 km
19 let 8,5 % 9,0 % 10,0 % 350 000 km 322 000 km
20 let 8,0 % 7,5 % 10,4 % 354 000 km 333 000 km
21 let 7,9 % 7,5 % 10,5 % 392 000 km 335 000 km
22 let 8,0 % 6,6 % 10,8 % 379 000 km 351 000 km
23 let 8,5 % 8,5 % 10,8 % 386 000 km 368 000 km
24 let 9,2 % 7,6 % 11,0 % 390 000 km 383 000 km
25 let 8,7 % 6,5 % 11,3 % 388 000 km 380 000 km
26 let 7,4 % 8,8 % 11,2 % – –
27 let 9,7 % 9,7 % 11,0 % – –
28 let 9,2 % 9,7 % 10,9 % – –
29 let 7,4 % 7,5 % 10,6 % – –

Najeto = medián stavu tachometru při poslední prohlídce každého vozu daného stáří.

Závady

Na co se u nich na STK přijde

Výskyt závad (všech stupňů) na 100 pravidelných prohlídek.

Skupina závadCaravelleMultivanVšechna auta
Mechanický stav brzdového zařízení 1.1 67,6 38,1 52,2
Podvozek, rám a výfuk 6.1 49,1 31,9 43,2
Kabina a karoserie 6.2 48,9 28,9 43,0
Zavěšení (pružiny, tlumiče, ramena) 5.3 23,9 15,8 18,1
Světlomety (potkávací a dálková) 4.1 22,9 18,7 29,3
Mechanický stav řízení 2.1 22,9 15,0 15,6
Osvětlení registrační značky 4.7 20,2 15,1 11,3
Stav skel 3.2 15,9 12,9 10,9

Kódy podle přílohy vyhlášky č. 211/2018 Sb.; popisky na úrovni skupin položek kontroly. Modely mají různé stáří, starší auta mají závad víc.

Palivo

Benzín, nafta, nebo plyn

Palivo podle měření emisí každého vozu, srovnání s auty stejného stáří. Hybridy se počítají k benzínu.

Volkswagen Caravelle
CaravelleProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín2478,5 %−13 %
Nafta19 0127,6 %−17 %
Plyn (LPG, CNG)25512,9 %+34 %
Volkswagen Multivan
MultivanProhlídekNeúspěšnýchProti průměru
Benzín5263,6 %−30 %
Nafta44 1306,3 %−18 %
Plyn (LPG, CNG)1679,6 %−3 %

Vybíráte mezi Caravelle a Multivan? Prověřte konkrétní auto.

Statistika modelu neřekne nic o jednom voze. Zadejte VIN: ukážeme prohlídky STK z našich dat, plnou historii (servis, nehody, zahraničí, leasing, krádeže) nabízí placená prověrka.

Plná prověrka na carVertical

Detail modelů: Volkswagen Caravelle · Volkswagen Multivan · žebříček segmentu Osobní dodávky a mikrobusy · další srovnání